fbpx
Україна

Цього літа Київ уже не побачить гарячу воду

 Відключенням гарячої води влітку киян не налякаєш, така практика повторюється щороку, і щороку кияни чують обіцянки, що цей рік останній, таке їм обіцяли всі мери і, швидше за все, так і будуть обіцяти. Вчора підтвердилася інформація, що в найближчі дні в Києві буде відключена гаряча вода у всіх районах без жодного винятку.

Як заявив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Новицький, основною причиною такого кардинального відключення київських будинків від гарячої води є дуже складна ситуація з поставками газу. У розпорядженні Києва зараз є 1 мільярд 200 мільйонів кубометрів газу, коли для комфортного і спокійного опалювального сезону столиці необхідно більше 2 мільярдів кубометрів газу. Київська влада зараз активно шукає альтернативні джерела енергії для підготовки до опалювального сезону. Звичайно, для киян, швидше за все, найпростішим виходом буде придбати і встановити бойлер, але чекати поки нагріється вода взимку, не дуже то й хочеться.

Читайте також:  Kalush Orchestra закликав допомогти Маріуполю та "Азовсталю"

Основною причиною відключення гарячої води в Києві є проблема забезпечення країни природним газом, і так як ця проблема скоріш за все не буде вирішена до початку опалювального сезону, то перед новою київською адміністрацією постає серйозне завдання про забезпечення киян теплом на осінньо-зимовий період. Виходячи з цього, на нараді Київської міськради обговорювалися можливі варіанти економії тепла та застосування технологій енергозбереження. Як варіант було запропоновано встановити модульні котельні, які використовують пелети для генерації тепла. За інформацією фахівців, пелети виготовляють з тирси, стружки, відходів сільського господарства, і вони мають високу тепловіддачу. Вартість такої енергії буде нижчою за ту, яка виробляється з використанням природного газу. Ще одним методом зниження споживання природного газу, запропонованим на нараді в КМДА, є використання спеціальних установок, які контролюють температуру повітря навколишнього природного середовища і температуру в опалювальному приміщенні, і залежно від необхідності допомагають економити енергоносії. Але найбільший мінус запропонованих варіантів – їх вартість, котельні і спеціальні установки контролю температури коштують пристойних грошей, а враховуючи, що їх треба буде регулярно обслуговувати, то загальна сума проекту виростає в багато разів. Звичайно, це все одно дешевше ніж використовувати природний газ, і з часом витрати окупляться, але крім грошей потрібно час, а його до початку перших холодів залишилося не так вже й багато.

Читайте також:  Договори позики чи кредити на період воєнного стану

За словами Дмитра Новицького, киянам найвірогідніше вже не слід чекати гарячої води цього літа, але КМДА зробить все, щоб до перших чисел вересня в кожному київському будинку була гаряча вода. Таким чином, чиновник дав зрозуміти, що основна мета київської адміністрації – це прийдешній опалювальний сезон, і всі зусилля будуть докладені для його своєчасного старту.

Читайте також: