Політика

Саміт ЄС розширив санкції проти Росії

  ЄС офіційно посилив санкції проти Росії за її позицію щодо України.

 Саміт глав держав і урядів ЄС погодив нове розширення санкцій щодо РФ, однак не прийняв секторальних торгово-економічних обмежень. Цю інформацію офіційно підтвердив президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей, передає УНН.

 Зокрема, санкції проти Росії посилюються у зв’язку з тим, що Росією належним чином не виконуються попередні домовленості про деескалацію ситуації і напруженості на сході України, а також через невиконання даних нею обіцянок. Раді ЄС було дано завдання вжити правові документи і швидко прийняти рішення щодо списку осіб, які підпадають під розширення санкцій.

 Також саміт прийняв рішення звернутися до Європейського інвестиційного банку з вимогою призупинити підписання нових операцій фінансування в Російській Федерації.

 Держави – ​​члени ЄС повинні скоординувати свої дії з Європейським банком реконструкції та розвитку, якому також доручено припинити фінансування нових угод і проектів в РФ. Єврокомісія згідно висновків саміту повинна переглянути програму співпраці ЄС – Росія.

 Напередодні США посилили санкції проти Росії. Санкції торкнуться ряду компаній російського ОПК, компанії "Новатек", "Роснефть", ВЕБ і "Газпромбанк". Самопроголошені Донецька і Луганська народні республіки теж включені в список. Також під дію санкцій потрапили віце-спікер нижньої палати російського парламенту Сергій Неверов, помічник президента Росії Ігор Щеголев і федеральний міністр у справах Криму Олег Савельєв.

 Джерело: УНН

Читайте також:

Коментувати