Політика

Путін боїться стабільної України – МЗС Швеції

 Глава зовнішньополітичного відомства Швеції Карл Більдт вважає, що стабільна Україна – це найбільший страх президента Російської Федерації Володимира Путіна.

За його словами, ситуація в Україні зараз дуже напружена. Як зізнався міністр, він украй стурбований тим, що з боку Росії в Україну продовжують проникати терористи і зброя. При цьому Карл Більдт зазначив, що також не можна забувати і про пропаганду з боку Російської Федерації.

«Все це робить і без того не просту ситуацію вибухонебезпечною», – сказав чиновник.

Читайте також:  Вимоги Угорщини за законом про освіту є маніпуляцією, - МЗС України

Водночас Карл Більдт вважає, що мирний план, представлений президентом України Петром Порошенком, дійсно може створити передумови для встановлення миру. Однак, як сказав міністр, цього можна буде досягти лише за умови, що Росія цей план підтримає.

«Все залежить від того, чи буде відновлено контроль на кордоні. Москва могла б з легкістю вирішити питання з проникненням терористів в Україну – головне, щоб цього захотів Путін», – підкреслив глава МЗС Швеції.

Читайте також:  Держдеп США закликав українську владу виконати обіцянки, дані за часів Євромайдану

Карл Більдт також зізнався, що не вважає, що проти Росії на даний момент були введені якісь справжні санкції, проте, як він зазначив, заборона на в’їзд деяким людям і закриття їх рахунків – вже завдали серйозного удару по російській економіці.

«Вже зараз спостерігається відтік капіталу з Росії. Розумні люди залишають країну. Іноземні інвестиції практично відсутні. Ми робимо ставку не на безпосередній, різкий ефект, а на наслідки у середньостроковій і довгостроковій перспективі, які вже зараз змушують Кремль панікувати», – заявив міністр.

Читайте також:  МЗС України застерігає українців від поїздок до ряду країн

На його думку, найбільше значення мають не санкції, які вводять проти Росії, а допомога, яку надають Україні. Він упевнений, що якщо Європі вдасться допомогти Україні в просуванні шляхом до економічних реформ і демократії, то це буде краще за будь-які санкції.

Загрузка...

Рекомендовані матеріали:

Коментувати