fbpx
Політика

Тимчук розглянув варіанти заявленого Порошенком припинення вогню в східній Україні

  Як повідомив представник групи «Інформаційний Опір» Дмитро Тимчук, так як президент України Петро Порошенко ще не розшифрував свою тезу про припинення вогню на сході країни, поки що проблематично якось коментувати дане рішення.

« Вбачається кілька варіантів», – сказав він.

Зокрема, за словами Тимчука, перший варіант – блискавичне і переможне завершення АТО.

У той же час, він вважає, що це з розряду фантастики, оскільки з нинішніми темпами і в нинішньому форматі, АТО неможливо закінчити за тиждень.

«До подій, що відбуваються повсюдно і в Луганській, і в Донецькій областях, варто додати: поки увага сил АТО залучена до Слов’янська, в Сніжному з відчуттям, з толком, з розстановкою створюється інший оплот терористів. Оборона якого організовується з урахуванням помилок першого. Спасибі і прикордонникам, і силам АТО, які допустили введення російських підрозділів і тепер зберігають крижаний спокій, дивлячись на цей процес», – написав він у Facebook.

За його словами, міняти формат АТО слід з призначення нового і адекватного керівництва, як в Ізюмі, так і в Києві.

Читайте також:  Україна приєднується до європейських промислових альянсів в рамках Зеленого курсу ЄС

«Із завтрашнього дня за будь-якою логікою Порошенко повинен екстрено міняти керівництво силового блоку. Але, наскільки відомо, в його команді немає авторитетних силовиків. У таких умовах найчастіше спливають різні сумнівні громадяни, і починається зміна шила на мило», – додав Тимчук.

При цьому він зазначив, що навіть якщо Порошенко і замінить керівників силовиків і керівництво АТО на геніїв – стратегів, операцію все одно не вдасться завершити за тиждень, так як «зона зараження» виявилася занадто великою.

До того ж, як він сказав, кордон також не вдасться закрити за один день, а без цього АТО може тривати вічно.

Другий варіант, який назвав Тимчук – це продовження АТО з одночасними домовленостями з Путіним.

«Факт: якщо Путін припинить підтримку терористів, відкличе своїх найманців і забезпечить непрозорість свого кордону (як обіцяв), то шанси на швидке проведення АТО різко збільшуються», – вважає він.

Читайте також:  Зеленський вшанував пам’ять полеглих захисників ДАП

У той же час, за словами Тимчука, якщо Порошенко робив заяву на основі подібних обіцянок з боку Росії, то слід враховувати два моменти:

  1. Вірити Путіну може лише недалека і наївна людина і не хочеться думати, що таким є Порошенко;     
  2. Навіть з відходом російських найманців, місцевий криміналітет буде продовжувати чинити опір, так його представникам вже нічого втрачати. Розібратися з ними буде не так просто – навряд чи вдасться навіть за тиждень.

Третій варіант, як вважає Тимчук – «здача» Донбасу та прогнозоване його перетворення до утворення за типом Придністров’я.

«Таким чином, для серйозного аналізу заяви Порошенка недостатньо контексту. Факт в тому, що вже зараз гранично ясно: Порошенко увійде в історію або як блискучий лідер, який успішно дозволив як мінімум одну глобальну проблему України і зіграв на її єдність. Або як невдаха – пустоцвіт», – підсумував Тимчук.

 

Читайте також: