fbpx
Надзвичайні події та кримінальна хроніка

Син Азарова підозрюється у відмиванні грошей

Австрійська прокуратура підозрює сина Азарова у відмиванні грошей – газета.

  Австрійська прокуратура веде слідство щодо сина колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова Олексія Азарова, повідомляє австрійська газета Die Presse.

"Як стало відомо Die Presse з юридичних кіл, прокурор Відня почав наприкінці лютого розслідування проти Олексія Азарова… Азаров-молодший, його дружина Лілія, ще один громадянин України, а також податковий консультант Крістоф Г. з австрійського міста Кремс і бізнес-адвокат Фрідріх Б. з Бадена звинувачуються у відмиванні грошей і порушенні закону ЄС щодо санкцій", – йдеться у статті "Україна: підозра в відмиванні грошей в Австрії".

Видання нагадує, що А.Азаров внесений до списку осіб, щодо яких ЄС застосував санкції.

Австрійська прокуратура почала слідство після повідомлення одного з австрійських банків про підозру у відмиванні грошей.

"(…) розслідування поширювалося, зокрема, на діяльність фірми Garda Handels – und Beteiligungs GmbH в центрі Відня, якою в минулому керувала дружина Азарова Лілія. Остання працювала галеристкою на вулиці Паркове кільце (Parkring) у Відні і володіла до травня 2014 року часткою у віденському журналі Vienna Deluxe Magazine, – йдеться в статті.

"Підозрюваний бізнес-адвокат Фрідріх Б. є ключовою фігурою господарської діяльності оточення В.Януковича в Австрії. За запитом Die Presse він підкреслив, що не порушував приписи санкцій ЄС і що йому невідомі злочини, на підставі яких його діяльність могла б вважатися відмиванням грошей. "Незважаючи на європейські політичні цілі, я переконаний в австрійському праві і справедливості", сказав Б.", – зазначає видання.

Як повідомлялося, в лютому австрійські ЗМІ повідомили про розслідування кримінальної справи щодо екс-глави адміністрації президента України Андрія Клюєва за двома статтями – "відмивання коштів" і "зловживання владою".

Згідно з Кримінальним кодексом Австрії стаття 165 "відмивання коштів" карається позбавленням волі на строк від 1 до 10 років. Стаття 302 "зловживання владою" карається тюремним ув’язненням від 6 місяців до 5 років.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: