Політика

«Якщо вірити змінам до Конституції, то від посади президента можна відмовлятися», – Балога

Як зазначив народний депутат України Віктор Балога, якщо вірити опублікованому в пресі проекту змін до Конституції, то вибори президента 25 травня перетворюються в безглуздий банкет за державні кошти. За його словами, з тими повноваженнями, які пропонують автори нової Конституції, президента можна було б обирати і в парламенті, або ж взагалі відмовитися від цієї посади.

 «Чого тільки варті норми, які фактично не дозволяють президенту пропонувати кандидатуру на посаду міністра оборони і провести мобілізацію без Верховної Ради. У такому випадку Україна ризикує стати першою державою світу, де керує Головнокомандувач без війська. І за дивним збігом обставин, відбувається це саме в той час, коли наша країна знаходиться у стані війни», – повідомив Віктор Балога.

Читайте також:  "Ви майбутній президент України": Саакашвілі звернувся до Зеленського

 Інші ж норми, як сказав нардеп, в цілому повторюють пропозиції, які вносила Юлія Тимошенко перед достроковими парламентськими виборами в 2007 році. При цьому він звернув увагу на те, що тоді Юлія Тимошенко не приховувала того факту, що одним із співавторів змін до Конституції був Віктор Медведчук.

Читайте також:  Лідери Європи привітали Володимира Зеленського з перемогою у другому турі виборів президента України

 «Я проти того, щоб Конституція писалася на догоду кон’юнктури, або під конкретного президента. Але, я також проти, коли цим займаються виключно політичні конкуренти – без участі юристів та громадянського суспільства. Враховуючи, що результат президентських виборів відомий всім, цей процес можна назвати дерибаном повноважень і політичною диверсією», – заявив Віктор Балога.

Читайте також:  Опрацьовано 94.43% протоколів: у Зеленського — 73.19% голосів, у Порошенка — 24.48

 У зв’язку з цим, він закликав в.о. президента України усунути від процесу напрацювання змін до Конституції політичних конкурентів.

 Як зазначив Віктор Балога, нова Конституція неодмінно потрібна, але писати її повинні експерти, юристи і вчені, а не представники політичних сил, які втратили довіру народу.

Читайте також:

Коментувати