fbpx
Політика

Анексія Криму. Мін’юст України завершує попередній підрахунок збитків, завданих РФ – Петренко

 Мін’юст практично завершив попередній підрахунок збитків, завданих Україні Росією в результаті анексії Криму, – Петренко.

 Мін’юст практично завершив попередній підрахунок збитків, завданих Україні Росією в результаті анексії Криму, і найближчим часом це питання буде винесено на засідання уряду і Ради національної безпеки і оборони.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр юстиції Павло Петренко заявив на брифінгу в Кабінеті міністрів.

"У нас практично завершений блок питань з попередньою оцінкою збитків щодо певної частини об’єктів, щодо певної частини міністерств, які мали своє майно на території Криму. Ми їх внесемо на розгляд уряду і РНБО, і фактично після цього ми оголосимо ті юридичні механізми і ті судові інстанції, куди Україна звертається з позовом", – зазначив міністр.

Читайте також:  У Будапешті масово оштрафували угорців за протести проти проросійської політики Орбана (ФОТО)

Петренко уточнив, що суми збитків будуть оголошені після затвердження на засіданнях Кабміну та РНБО.

Як повідомляв УНІАН, 16 березня при військовій і політичній підтримці Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і невизнаний світом референдум про самовизначення Криму. За даними самопроголошеної кримської влади, 96,77 %  громадян, що взяли участь в голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

17 березня нелегітимний парламент Криму проголосив регіон незалежною суверенною державою – Республікою Крим – і звернувся до Росії з пропозицією про прийняття Республіки Крим до складу РФ як нового суб’єкту зі статусом республіки. 18 березня в Кремлі був підписаний так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Читайте також:  Парламент Угорщини проголосував за вихід із Міжнародного кримінального суду

Після анексії Криму в кінці березня 2014 року самопроголошена влада оголосила про націоналізацію українських державних підприємств, які знаходяться на території півострова, і їх перехід в російську власність. Юридичний статус націоналізованих підприємств залишається невизначеним, оскільки ні українська влада, ні міжнародне співтовариство не визнали відділення Криму.

За матеріалами: УНІАН

Читайте також: