Політика

Російські ЗМІ провокують ненависть до українців та подають перекручену інформацію – правозахисник

Російські ЗМІ цілеспрямовано подають перекручену інформацію про ситуацію в Україні і провокують ненависть до українців – правозахисники.

  Російські ЗМІ цілеспрямовано подають перекручену інформацію про ситуацію в Україні і провокують ненависть до українців.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться в заяві Громадської комісії з питань розслідування та попередження порушень прав людини в Україні, озвученій під час прес-конференції політологом Михайлом Басарабом.

Він зазначив, що анексія Росією частини території України супроводжується інформаційно-пропагандистською агресією з боку російських ЗМІ.

"Вони свідомо і цілеспрямовано подають перекручену інформацію про ситуацію в Україні, створюють атмосферу ненависті до українців і України, представляють заворушення, спровоковані російською агентурою в деяких містах півдня і сходу України, як наслідок порушення прав етнічних росіян", – сказав він.

Читайте також:  Не дозволимо реваншистам повернути Україну до Кремля, - Петро Порошенко

Зважаючи на це комісія заявляє, що така діяльність порушує право громадян України на отримання правдивої інформації і провокує громадянське протистояння, загрожує громадянському миру і спокою в Україні і створює грунт для порушення основоположних прав людини.

Також, відповідаючи на запитання УНІАН про роботу журналістів Криму і Україні в цілому в нинішніх умовах, після проведення референдуму про приєднання до Росії, правозахисник Олег Березюк зазначив, що українські журналісти навіть в умовах "режиму Януковича" працювали в умовах демократії.

Читайте також:  Порошенко зізнався, чому привселюдно хоче зустрітися із Зеленським

"У Росії ситуація зовсім інша. Пояснювати чому – не треба. Що там відбувається – знають усі", – сказав він і додав, що коли люди живуть в умовах авторитарного режиму, вони позбавлені права на свободу професії, що, в першу чергу, стосується журналістів і адвокатів.

"Якщо ви думаєте, що будуть якісь правила, які дозволять вам працювати так, як ви працювали в умовах відносної, але демократії, – цього не буде. Буде жорстка цензура. І російська імперія і нинішній уряд Росії кожен день це підтверджують своїми практичними діями", – сказав Березюк.

Читайте також:  Андрій Парубій заявив, що Рада сьогодні розгляне закон про імпічмент Президента

Таким чином, вважає він, розраховувати на можливість об’єктивного висвітлення інформації марно. Таку інформацію, на його думку, доведеться отримувати неофіційним шляхом, і тільки так можна буде повідомляти людям про реальну ситуацію на території Криму.

За матеріалами: УНІАН

Читайте також:

Коментувати