Політика

Російські ЗМІ провокують ненависть до українців та подають перекручену інформацію – правозахисник

Російські ЗМІ цілеспрямовано подають перекручену інформацію про ситуацію в Україні і провокують ненависть до українців – правозахисники.

  Російські ЗМІ цілеспрямовано подають перекручену інформацію про ситуацію в Україні і провокують ненависть до українців.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться в заяві Громадської комісії з питань розслідування та попередження порушень прав людини в Україні, озвученій під час прес-конференції політологом Михайлом Басарабом.

Він зазначив, що анексія Росією частини території України супроводжується інформаційно-пропагандистською агресією з боку російських ЗМІ.

"Вони свідомо і цілеспрямовано подають перекручену інформацію про ситуацію в Україні, створюють атмосферу ненависті до українців і України, представляють заворушення, спровоковані російською агентурою в деяких містах півдня і сходу України, як наслідок порушення прав етнічних росіян", – сказав він.

Зважаючи на це комісія заявляє, що така діяльність порушує право громадян України на отримання правдивої інформації і провокує громадянське протистояння, загрожує громадянському миру і спокою в Україні і створює грунт для порушення основоположних прав людини.

Також, відповідаючи на запитання УНІАН про роботу журналістів Криму і Україні в цілому в нинішніх умовах, після проведення референдуму про приєднання до Росії, правозахисник Олег Березюк зазначив, що українські журналісти навіть в умовах "режиму Януковича" працювали в умовах демократії.

"У Росії ситуація зовсім інша. Пояснювати чому – не треба. Що там відбувається – знають усі", – сказав він і додав, що коли люди живуть в умовах авторитарного режиму, вони позбавлені права на свободу професії, що, в першу чергу, стосується журналістів і адвокатів.

"Якщо ви думаєте, що будуть якісь правила, які дозволять вам працювати так, як ви працювали в умовах відносної, але демократії, – цього не буде. Буде жорстка цензура. І російська імперія і нинішній уряд Росії кожен день це підтверджують своїми практичними діями", – сказав Березюк.

Таким чином, вважає він, розраховувати на можливість об’єктивного висвітлення інформації марно. Таку інформацію, на його думку, доведеться отримувати неофіційним шляхом, і тільки так можна буде повідомляти людям про реальну ситуацію на території Криму.

За матеріалами: УНІАН

Читайте також: