Економіка

Легалізація заробітної плати

  Конституція України гарантує кожному громадянину право на належні, безпечні й здорові умови праці. У цьому напрямі формується соціальна політика держави.

 Одним з пріоритетних завдань органів Міністерства доходів і зборів України є легалізація заробітної плати. У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Читайте також:  Міністр економіки Франції Ле Мер запропонував обговорити Bitcoin на саміті G20

 Питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня залишається стратегічним напрямом роботи ДПІ у Київському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області.

 Кожен працюючий громадянин має стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин, інакше це сприятиме розвиткові тіньових схем ухилення від сплати роботодавцями податків, і в результаті – відсутності стабільних надходжень до державного бюджету.

Читайте також:  Віце-голова ФРС США назвав криптовалюту загрозою для фінансової стабільності

 Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

 Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату «в конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Читайте також:  Японская GMO Internet будет выплачивать зарплату в Bitcoin

 Відповідно ст. 8 Закону України від 16.01.14 № 719-VII «Про Держбюджет України на 2014 рік» мінімальна заробітна плата становить у місячному розмірі: з 1 січня – 1218,00 грн., з 1 липня – 1250,00 грн., з 1 жовтня – 1301,00 грн.

 Піклуйтеся про себе, інформацію щодо отримання заробітної плати у «конвертах» можна повідомити за телефоном: (062) 210-52-31.

  За матеріалами: ДПІ у Київському районі м. Донецька ГУ Міндоходів в Донецькій області

Загрузка...

Рекомендовані матеріали:

Коментувати