Політика

Попова і Сівковича виправдали за законом про амністію – заява прокуратури

  Справа по розгону Майдану 30 листопада щодо Попова, Сівковича та інших чиновників закрита за законом про амністію – прокуратура.

 Кримінальне провадження щодо екс-голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова, екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича та інших осіб, які звинувачувалисяу перевищенні влади у зв’язку з подіями в ніч 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності, закрито за рішенням суду у зв’язку з дією закону про амністію, повідомила прес-служба прокуратури Києва.

Як повідомила керівник прес-служби столичної прокуратури Яна Соболевська, провадження щодо Попова, Сівковича та інших осіб, які підпадають під дію закону України "Про внесення змін до закону України про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", дійсно було закрито рішенням суду.

"Таким чином Печерський і Шевченківський райсуди столиці виконали вимоги зазначеного закону про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваних, обвинувачених та засуджених за події, які відбувалися в листопаді-грудні минулого року", – підкреслила вона.

За словами Я. Соболевської, даним законом передбачений чіткий перелік статей Кримінального кодексу, провадження за якими підлягають закриттю.

"Тому на виконання закону всі виробництва, які розслідувалися за цими статтями, були закриті. У тих випадках, де в процесах участі не були встановлені підозрювані, так звані фактові, рішення про закриття приймалися органами прокуратури. У тих виробництвах, де були встановлені фігуранти, так, як у справі за підозрою Попова, Сівковича та інших, рішення про закриття приймалися судами", – роз’яснила вона.

"Усього по Києву було закрито 35 фактових кримінальних проваджень, щодо 21 особи вже застосовані норми цього закону", – підсумувала Я. Соболевська.

Як повідомлялося, близько 4 години ранку 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали людей з Майдану Незалежності, що виступали проти паузи в євроінтеграції. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі. Акції протесту тривають досі.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: