Економіка

«Ситуація на валютному ринку керована», – НБУ

У Національному банку України вважають, що нинішня ситуація на валютному ринку є керованою. Таку думку під час прес-конференції висловив голова групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький. Слова представника НБУ передає РБК-Україна.

Як підкреслив Валерій Литвицький, на курс гривні вплинули різні «ситуативні чинники». У першу чергу, зазначив він, йдеться про політичні фактори. Фінансист сказав, що незабаром всі ці фактори відійдуть на другий план.

Читайте також:  У НБУ прокоментували підвищення облікової ставки

«Чим швидше буде нормалізація інших сегментів внутрішньополітичної ситуації, тим швидше процес перекуповування валюти буде замінений процесом перепродажу», – пояснив радник НБУ.

На думку радника НБУ, фундамент, який був закладений на валютному ринку України в 2013 році, позитивний. Зокрема, додав він, зараз в Україні стабільні ціни, а також привабливі відсоткові ставки за депозитами. Крім того, економічна активність в Україні почала входити в «фазу відновлення».

Читайте також:  Рада ЄС остаточно затвердила виділення Україні 1 млрд євро

Фінансист вважає, що нинішній ажіотаж на валютному ринку активно підігрівається спекулянтами. Незважаючи на це, українські громадяни не почали масову скупку валюти. Саме це, впевнений Литвицький, і дозволяє зберігати стабільну ситуацію з валютою.

«Ми вважаємо, що сформована ситуація на валютному ринку керована. Коливань, які зайшли б за межу неповернення, зараз немає», – запевнив Литвицький.

Читайте також:  В НБУ показали новий дизайн 20 гривень

Серед «ситуативних чинників» Валерій Литвицький виділив очікування нового Кабінету міністрів України.

«Який буде уряд? Яким чином це вплине на перспективи фінансового та торговельного співробітництва з тими державами, які впливають на платіжну позицію України? Потрібно чекати», – підкреслив Литвицький.

Крім того, міркує експерт, вплив на «валютне питання» в Україні надає і дискусія щодо зміни Конституції.

Загрузка...

Рекомендовані матеріали:

Коментувати