Економіка

Держава – надійна підтримка малого бізнесу

  Підприємництво, як одна із конкретних форм прояву суспільних відносин, не тільки сприяє підвищенню матеріального і духовного потенціалу суспільства і створює сприятливий грунт для практичної реалізації здібностей і талантів кожного громадянина, але й веде до єднання нації, збереження її національного духу і національної гордості.

 Саме малий бізнес з його більшою мобільністю, швидкою окупністю і духом конкуренції здатен стати основним двигуном національної економіки.

 Для того, щоб мале підприємництво могло виконувати свої соціально-економічні завдання, необхідно підвищувати життєздатність (стійкість) суб’єктів малого підприємництва. Це, у свою чергу, стає можливим лише за умов реалізації комплексу цілеспрямованих, дійових заходів із підтримки малого підприємництва.

Читайте також:  "Нафтогаз" знизив ціну газу на серпень на 7,2-7,5%

 Мета державної підтримки бізнесу – створення рівних умов для всіх суб’єктів господарювання, зайнятих у сфері бізнесу. Особливо в такій підтримці потребує малий і середній бізнес. На сьогодні Україна, як самостійна, суверенна держава, гарантує всім підприємцям, незалежно від обрання ними організаційних форм підприємницької діяльності, рівні права і створює рівні можливості для функціонування. Вона забезпечує доступ до матеріально-технічних, фінансових, трудових, інформаційних, природних та інших ресурсів, за умови виконання суб’єктами господарювання вимог, передбачених законодавством.

Читайте також:  "Нафтогаз" попередив про ризик зриву опалювального сезону в Одесі

 Формування державної політики щодо підтримки малого підприємництва, визначення шляхів її реалізації повинно бути не лише об’єктивною необхідністю переходу до ринку, а й невід’ємною частиною загальнодержавних соціально-економічних перетворень в Україні. Це сприятиме формуванню чисельного середнього класу суспільства, який є основою ринкових перетворень та гарантом незворотності економічних процесів.

 Протягом 2013 року діяв мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу. Майже 110 тис. підприємців Донецької області не перевірятимуться в наступному році у зв’язку із продовженням мораторію на перевірки у 2014 році.

Читайте також:  "Нафтогаз" хоче стягнути з Росії понад 5 мільярдів доларів за захоплені активи у Криму

 Спрощення процедур видачі документів дозвільного характеру, зменшення часових і грошових витрат при їх отриманні, скорочення кількості видів діяльності та робіт, які вимагають отримання дозволів – це сучасні європейські стандарти надання послуг державою бізнесу. Вирішення цих завдань забезпечить прискорене зростання національної економіки та процвітання суспільства в цілому.

  За матеріалами: ДПІ у Київському районі м. Донецька ГУ Міндоходів в Донецькій області

Читайте також:

Коментувати