fbpx
Політика

Росія допоможе Україні на рік, ЄС – надовго – М. Шульц

М. Шульц: Росія допоможе Україні на рік, ЄС – надовго.

  Президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив сьогодні, що досягнені між Україною і Росією домовленості допоможуть Києву, можливо, на наступний рік, найбільше – на 2015-й. Довгострокова ж стратегія, яка необхідна Україні, краще досягається з Європейським союзом – про це він сказав на прес-конференції у Брюсселі, повідомляє УНН із посиланням на Радіо "Свобода".

 За його словами, пропозиції Євросоюзу — міжнародні кредити, відкриття ринків за угодою про асоціацію і вільну торгівлю — не вирішували короткострокових проблем України, і він розуміє, чому українське керівництво пішло на домовленості з Росією.

Читайте також:  Проросійський екс-президент Чехії, який товаришує із сепаратистами Закарпаття, "наїхав" на чинну владу республіки через Фіцо

 Як сказав політик, ЄС не був готовий і не обговорював таких можливостей, як надання Україні кредиту на 15 мільярдів євро і дешевого газу. Тепер, сказав Шульц, треба знайти поєднання короткострокових рішень, які ухвалила Україна, і довгострокової стратегії — якнайтісніше наблизити Україну до ЄС. Як заявив політик, Євросоюз готовий обговорювати це з українською владою, а українській опозиції нагадує, що “не здасть ідеї зближення з європейським вектором”.

Читайте також:  Антиросійські плакати та українські прапори і гасла: в словацькому Михайлівці зустрічали прем’єр-міністра України (ВІДЕО)

 Мартін Шульц також сказав, що від нинішнього президента Віктора Януковича “вже не можна очікувати” орієнтації на Європу. Після зустрічі українського керівника в Москві з президентом Росії Володимиром Путіним учора російська влада оголосила про рішення зробити знижку в ціні на газ для України на третину і надати Києву 15 мільярдів доларів кредиту.

 Джерело: УНН

Читайте також: