fbpx
Новини світу

У православних починається Різдвяний піст

Православні християни вступили в Різдвяний піст, другий за тривалістю після Великого, але менш суворий. Піст протриває 40 днів і в деякі дні дозволяється вживання риби.

Однак, як неодноразово згадує церква, головне – не обмеження в їжі, а власне духовне самовдосконалення.

За церковним вченням, основною метою всіх постів є духовне очищення людини, тому важлива не стільки відмова від скоромної їжі, але й від гріховних думок, згубних звичок, щоб з чистим серцем зустріти Різдво Христове.

Читайте також:  Вбиті росіянином у Німеччині українці були військовослужбовцями ЗСУ, які проходили реабілітацію після поранень

Даний піст триватиме аж до сьомого січня, свята Різдва Христового. Під час Різдвяного посту можна у суботу та неділю вживати рибу, по понеділках, середах і п’ятницях вживати рослинну їжу без олії, а по вівторках і четвергах – з рослинним маслом.

Крім того, рибу можна буде вживати у великі свята – Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), день святителя Миколи Чудотворця (19 грудня), а також у дні пам’яті деяких святих – апостолів Матвія (29 листопада), Андрія Первозванного (13 грудня) і князя Олександра Невського (6 грудня) .

Читайте також:  Україна вже отримала західну зброю з дозволом бити по території росії

У православних починається Різдвяний піст (відео):

За матеріалами: vesti.ru. Відео: rutv.ru

Читайте також: