Економіка

Підвищення цін за проїзд у комунальному транспорті Києва торкнеться не всіх

Ціни на проїзд у громадському транспорті Києва зростуть не для всіх

Підвищення тарифів за проїзд у комунальному громадському транспорті, швидше за все, не вдарить по гаманцю переважної більшості киян. Як стало відомо, в Київміськадміністрації розглядається пропозиція не підвищувати ціни на місячні проїзні на транспорт, повідомляє УНН.

По суті, основний ціновий «удар» відчують на собі приїжджі й ті кияни, хто їздить настільки рідко, що купувати проїзний навіть за старою ціною йому не вигідно – поїздки по три гривні обійдуться дешевше. Наприклад, сьогодні популярний проїзний на метрополітен і один з видів транспорту (автобус, тролейбус або трамвай) коштує сто п’ятдесят гривень. При вартості поїздки в три гривні дорога на роботу і додому двома видами транспорту обійдеться на місяць (20 робочих днів) в 240 гривень. Отже, купуючи проїзний, киянин буде економити близько ста гривень на місяць на проїзд. Безкоштовним залишиться також проїзд пенсіонерів та інших пільговиків.

Інформацію про те, що пропозиція не збільшувати вартість проїзних серйозно розглядається, підтвердив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Євген Водовозов. В інтерв’ю журналістам у середу він зазначив також, що спочатку від керівництва транспортних комунальних підприємств столиці звучали пропозиції підвищити тарифи до 3,5 грн, до 3,25 грн, але округлення йде в меншу сторону. У проекті рішення зафіксована цифра 3 гривні на всі види транспорту.

Водовозов також розповів, що метрополітен планує ввести в обіг нові жетони, тому запасатися існуючими напередодні підвищення цін недоцільно. Щодо анонсованого столичною владою введення єдиного електронного квитка, то через неконструктивну позицію директора метрополітену старт проекту переноситься на 1 липня, відзначив він.

Джерело: УНН

Читайте також: