fbpx
Економіка

Депутат пропонує дозволити Держзембанку купувати землі сільськогосподарського призначення до зняття мораторію

   Народний депутат Владислав Лук’янов (фракція Партії регіонів) пропонує Верховній Раді дозволити Державному земельному банку купувати у власність землі сільськогосподарського призначення до зняття мораторію на їх обіг, який, згідно з чинним законодавством, триватиме до 1 січня 2016 року.

Відповідно до внесеного ним до парламенту законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання земель сільськогосподарського призначення державної власності» (№ 3523, зареєстрований 31 жовтня), Держзембанк пропонується надати право отримання державних земель сільгосппризначення в необмеженій кількості для формування статутного капіталу банку.

Законопроект також передбачає можливість передачі державних земель, що перебувають в оренді громадян або юридичних осіб, в капітал земельного банку без припинення права їх оренди на ці ділянки. Вартість сільгоспземель, що перебувають у державній власності, для Держзембанку до зняття мораторію пропонується визначати на підставі нормативної грошової оцінки цих земель.

Читайте також:  Орендна плата за землю під час воєнного стану

При цьому законодавча ініціатива Лук’янова не передбачає передачі до статутного капіталу банку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що перебувають в постійному користуванні державних підприємств, установ і організацій.

 Згідно з пояснювальною запискою до документа, внесення запропонованих змін до законодавства забезпечить реалізацію економічних і соціальних реформ на селі.

«Прийняття законопроекту сприятиме більш ефективній реалізації державою програм економічного і соціального розвитку у сільській місцевості, забезпечення прав власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення, в тому числі наданих для ведення товарного сільськогосподарського виробництва», – сказано в пояснювальній записці.

Як повідомляв УНІАН, правління Держзембанку очікувало, що державні землі сільськогосподарського призначення надійдуть в управління організації в жовтні поточного року. Однак необхідні для цього зміни до законодавства поки ще внесені не були. Разом з тим, аграрні асоціації виступили проти передачі банку 10,4 млн га державних сільгоспземель, заявивши, що таким чином буде створена державна монополія.

Читайте також:  Спрощена процедура реєстрації безробітних

Наприкінці жовтня Держзембанк повідомив, що розглядає заявки на видачу перших кредитів на поповнення оборотних коштів від 3 аграрних підприємств на суму близько 2 млн грн і термін до 3 років кожен.

Довідка УНІАН. Кабмін своєю постановою від 2 липня 2012 року створив Державний земельний банк із статутним капіталом 120 млн грн, 100 % якого належать державі. Державний земельний банк має право здійснювати операції з земельними ділянками і майновими правами на земельні ділянки відповідно до законодавства України у сфері земельних відносин у рамках свого статуту.  

За матеріалами: УНІАН.

Читайте також: