fbpx
Економіка

Мінекономрозвитку розробить прогноз потреби у фахівцях і робітничих кадрах на ринку праці

Мінекономрозвитку сформувало попередні дані щодо потреби в робочій силі за видами економічної діяльності та професійними групами, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

Як йдеться в повідомленні, протягом найближчої перспективи буде спостерігатися об’єктивний процес поступового зміщення акцентів попиту підприємств з робочих кадрів на професіоналів і фахівців. Про це йшлося на засіданні міжвідомчої робочої групи з підготовки середньострокового прогнозу потреби у фахівцях і робітничих кадрах на ринку праці.

У прогнозному періоді найбільша потреба – більше 43 % – очікується в сільському господарстві, полюванні, лісовому господарстві, рибальстві і рибництві. Майже 28 % потреби буде сконцентровано в промисловості. У професійному розрізі, за підрахунками Мінекономрозвитку, в 2014 році необхідність у простих професіях, знову ж таки, в сільському господарстві та подібних галузях – 34,1 % від загальної потреби.

Традиційно для ринку праці актуальною залишатиметься потреба у водіях і робочих з обслуговування пересувної техніки та установок. Залишатиметься значною потреба в робочих металургійних і машинобудівних професій.

Читайте також:  Завдяки СБУ Україна націоналізувала судно російського олігарха вартістю понад 1 млрд грн

На засіданні було зазначено, що потреба в професіоналах, насамперед, у галузі фізичних, математичних і технічних наук буде також зростати. Також при прогнозуванні були враховані попит на працівників, які надають персональні та захисні послуги. Крім того, економіка завжди буде вимагати грамотних керівників підприємств, установ і організацій. Частка їх у загальній потребі буде рости ( до 4,1 %).

Для технічних фахівців у галузі прикладних наук і техніки також будуть вакансії. Їх потреба в 2017 році досягне 3 % від загального попиту. Розвиток промисловості об’єктивно потребує від ринку праці також робітників, які обслуговують машини, а також складальників машин.

Як було зазначено на засіданні, вперше в Україні зроблена спроба запровадити новий підхід до формування держзамовлення і визначати потребу у фахівцях і робітничих кадрах на ринку праці за видами економічної діяльності та професіях через відповідний середньостроковий прогноз. Нагадаємо, він складається з урахуванням пропозицій центральних органів виконавчої влади, регіонів, наукових та соціальних партнерів. Зараз отримані пропозиції від ЦОВВ та регіонів, що були узагальнені Міністерством.

Читайте також:  Завдяки СБУ Україна націоналізувала судно російського олігарха вартістю понад 1 млрд грн

"Оскільки ця робота дуже важлива і невідкладна, є пропозиція обговорити напрацьоване, озвучити проблемні питання, які існують на сьогоднішній день, а далі, в процесі розробки держзамовлення відповідно коректувати, уточнювати. Сподіваюся, що найближчим часом у нас буде прийнято бюджет, і ми, таким чином, зможемо вдосконалювати наші напрацювання", – сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

Джерело: УНН

Читайте також: