Політика

Посол США в Україні назвав Америку “другом України” і висловив надію, що Юлія Тимошенко буде звільнена

Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайатт сподівається, що місцева влада звільнить колишнього главу уряду України Юлію Тимошенко, щоб вона могла отримати необхідну допомогу медиків за кордоном.

«Ми щиро сподіваємося, що українська влада зробить ті кілька потрібних кроків, що залишилися, щоб підписати Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом, зокрема  звільнить екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, щоб вона могла отримати необхідне лікування за кордоном», – зазначив американський посол в Україні під час свого виступу в Києво-Могилянській Академії.

Читайте також:  Юлія Тимошенко зустрілася зі спеціальним представником Держдепу Куртом Волкером

Джеффрі Пайатт також вкотре підкреслив, що уряд США підтримує європейський вибір України і назвав США «другом України в даній справі». «Ми готові допомогти українській економіці інтегруватися у світові ринки, допомогти вам зміцнити ваші демократичні інститути та процеси, вигідно скористатися багатьма змінами, які до вас ідуть», – додав американський дипломат.

Читайте також:  ЦВК прийняла оригінали протоколів з 194 округів

Крім того, Джеффрі Пайатт зазначив, що Угода про асоціацію України з Євросоюзом, включаючи угоду про зону вільної торгівлі, є інструментом, за допомогою якого українська держава може захистити свою незалежність і суверенітет, приєднавшись до інститутів Європи.

«Я хочу зізнатися, що ніколи так старанно не працював над угодою, в якому США не є стороною-підписантом, і це тому, що ми вважаємо такий крок української влади дуже важливим вибором, який відповідає американській політиці щодо України», – заявив посол США.

Читайте також:  Це є вибір народу: Порошенко про четверте місце «Європейської Солідарності» на парламентських виборах

Нагадаємо, справа Юлії Тимошенко є основною у питанні підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Західні лідери наполягають на звільненні колишнього прем’єра і припиненні політичних переслідувань в Україні.

За матеріалами: korrespondent.net

Читайте також:

Коментувати