З початку року Міноборони Російської Федерації уклало з підприємствами 38 контрактів на промислову утилізацію боєприпасів загальною вартістю понад 86,9 млн доларів США. Про це повідомляють російські ЗМІ, передає УНН.
"Найважливіше – нове керівництво Міноборони повністю відійшло від варварського способу утилізації шляхом підриву. На початку року відповідно до звітності Міноборони ситуація була не дуже хороша, але зараз ця позиція вирівнюється", – зазначив директор Рособоронзамовлення Олександр Потапов.
Станом на 1 січня 2013 року на території РФ налічувалося більше мільйона тонн боєприпасів.
Відзначимо, в Україні за різними оцінками зберігається 1,5-2 млн тонн непридатних снарядів, які потребують утилізації. У той же час Міноборони цьогоріч скоротило державне фінансування на утилізацію боєприпасів. Через економію українські боєприпаси будуть підривати.
За словами експертів, доцільніше і безпечніше утилізувати боєприпаси методом промислового розбору.
Для виконання робіт з утилізації боєприпасів в Україні залучаються Хімічне казенне об’єднання імені Г. І. Петровського, Донецький казенний завод хімічних виробів, Шосткінський казенний завод "Імпульс", державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, асоціація підприємств "Співдружність", Державний концерн "Укроборонсервіс".
Leave a Comment