У керівництві Greenpeace піддали критиці рішення мурманського суду щодо двох екологів з команди судна Arctic Sunrise, яке було затримано російськими прикордонниками за акцію протесту проти нафтовидобутку в Печорському морі.
"Арешт незаконний і така підозра абсурдна", – йдеться в заяві російського відділення Greenpeace.
У Ленінському суді Мурманська завершилися перші слухання – двоє з 30 членів команди Arctic Sunrise поміщені під варту на 2 місяці за підозрою в піратстві.
"Російська влада намагається налякати людей, які протистоять видобутку нафти в Арктиці, але це відверте залякування не матиме жодного результату", – заявив виконавчий директор Greenpeace International Кумі Найду.
"Ми сповнені рішучості в питанні охорони природи в Арктиці і клімату в світі", – процитували К. Найдо в російському відділенні Greenpeace.
У російському Greenpeace стверджують, що "під час мирної акції на "Приразломая" активістами Greenpeace не застосовувалася насильство. Не було захоплення або заволодіння чужим майном, не було спроби встановити контроль над судном або частиною судна – ні в діях, ні в цілях ".
"Активісти Greenpeace International теж не пошкоджували нічиє майно. Платформа перебуває у виключній економічній зоні, де допускається вільне мореплавство мирних суден, до яких і належить Arctic Sunrise", – заявляють екологи.
Мурманський суд у четвер приступив до розгляду питання про обрання запобіжного заходу 30 активістам Greenpeace, які на судні Arctic Sunrise намагалися протестувати проти нафтовидобутку в Арктиці. Судно екологів було затримано прикордонниками та відконвойоване до Мурманська.
Рішенням мурманського суду вже взяті під варту фотограф- фрілансер Денис Синяков, у якого був укладений контракт з Greenpeace, і співробітник Greenpeace Росії Роман Долгов.
Джерело: Інтерфакс-Україна