Росспоживнагляд може вже найближчим часом направити до Грузії третю за рахунком інспекцію підприємств, які збираються поставляти вино на російський ринок.
"Щодо третьої інспекції, ми готові в будь-який зручний час відвідати підприємства, які заявили про своє бажання постачати в РФ алкогольну продукцію", – сказав "Інтерфаксу" у вівторок глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.
"Ми нагадуємо про існуючу заклопотаність з приводу наявності на території Грузії військової мікробіологічної лабораторії ВМС США, яка володіє величезним наступальним потенціалом і непідконтрольна грузинській владі", – заявив він.
Росія ввела заборону на постачання вина і мінеральної води з Грузії в 2006 році через претензії до якості. На початку лютого поточного року Росія і Грузія погодили механізм допуску грузинської продукції на ринок РФ. Він припускає виїзд експертів Росспоживнагляду до Грузії і держреєстрацію в РФ грузинської продукції для початку поставок.
Перша інспекція Росспоживнагляду грузинських виноробів і виробників мінеральної води відбулася наприкінці лютого – початку березня. Друга – з 1 по 5 квітня.
Грузія вже відновила постачання в РФ мінеральної води "Боржомі", вина і коньяку.
Г. Онищенко повідомив, що з Грузії в цьому році надійшло 963 партії алкогольної продукції загальним обсягом майже 3,5 млн літрів, а також 79 партій мінеральної води загальним об’ємом понад 4 млн літрів.
За його даними Абхазія цього року поставила в РФ близько 7 млн літрів алкогольної продукції.
Раніше Г. Онищенко повідомив, що наявність в Грузії іноземної військової мікробіологічної лабораторії" може бути серйозною перешкодою для розширення економічних зв’язків, як чинник недовіри продукції, що поставляється".
"З моменту початку поставок грузинської виноробної продукції пройшло достатньо часу. З 65 підприємств, що заявили про плани прийти на російський ринок, поставки поки почали лише 14. За нашими оцінками, це свідчить про те, що в питанні про повернення на російський ринок грузинський бізнес задихається без ефективної підтримки влади цієї країни. У жодного грузинського підприємця немає юридичної можливості приїхати в РФ, що було б природно, коли між державами налагоджуються економічні та торговельні зв’язки", – сказав Г. Онищенко.
Джерело: Інтерфакс – Україна