Політика

ООН: “Минулі з моменту можливої газової атаки дні не відіб’ються на збережності доказів”

Заступник офіційного представника генсекретаря ООН Фархан Хак стверджує, що кілька днів, що минули після моменту передбачуваного застосування хімічної зброї під Дамаском, жодним чином не позначаться на збереженні доказів.

"Сліди зарину можна виявити протягом декількох місяців після його застосування", – сказав він. Він пояснив, що з урахуванням великої кількості жертв, кілька днів не відіб’ється на здатності зібрати важливі зразки і опитати очевидців, а сліди нервово-паралітичного газу можна виявити навіть протягом декількох місяців після його застосування.

Читайте також:  У Росії назвали популізмом надання громадянства України росіянам

Команда інспекторів ООН, яка знаходиться в даний час в Сирії, побувала на місці інциденту і за твердженням секретаріату всесвітньої організації, їм вдалося зібрати деякі зразки, а також опитати свідків. Фархан Хак також зазначив, що "достовірні свідчення свідків можуть бути використані в якості допоміжних доказів", так як після інциденту минуло зовсім небагато часу.

Читайте також:  Україна вже цього року закупить у США велику партію зброї, - Валерій Чалий

Тим часом, влада США продовжує звинувачувати в газовій атаці під Дамаском уряд Сирії. Зокрема, ще в понеділок держсекретар США заявив, що сирійська влада "занадто пізно" прийняла рішення допустити інспекторів ООН на місце хімічної атаки.

Йому вторить глава МЗС Великобританії Вільям Хейг, який стверджує, що через обстріли передмість сирійської столиці урядовими військами, "велика частина доказів була знищена". Влада цих двох країн не виключає можливості військового втручання в ситуацію в Сирії, у зв’язку з твердженнями про можливу хімічну атаку.

Читайте також:  ЦВК відмовила у реєстрації Парасюку і Клюєву кандидатами на виборах

За матеріалами: РИА Новости

 

Читайте також:

Коментувати