fbpx
Економіка

В Україні розпочнеться випуск векселів

Кабінет міністрів України вирішив скористатися скандальним законом про векселі.

За наявними даними, на засіданні в середу український уряд доручив Державній казначейській службі почати випуск векселів під заборгованість з різниці в тарифах і заборгованість держави перед одержувачами бюджетних коштів (без врахування боргів з соціальних виплат і заробітної плати. Крім того, в Кабміні дали дозвіл на відшкодування векселями боргів з ПДВ всім українським платникам, які погодилися на даний варіант розрахунків.

Повідомляється, що у всіх випадках «скандальні векселі» будуть випущені на термін до 5 років, а їх прибутковість складе 5 % річних. Вартість одного векселя становитиме 500 тисяч гривень, проте розраховувати на його отримання можна буде і при меншій заборгованості. Зокрема, українські підприємства, яким уряд заборгував за різницею в тарифах 10 тисяч гривень і більше, зможуть отримати векселі в рахунок боргу, якщо пообіцяють сплатити ними використаний газ та інші енергоносії.

Читайте також:  Мораторій на підвищення тарифів

Відзначимо також, що випуск векселів значно знизить навантаження на видаткову частину держбюджету України. За розрахунками Міністерства фінансів України, які були наведені у проекті держбюджету на 2014 рік, якщо в поточному році оформити кредиторську заборгованість на суму 6,1 мільярди гривень у вигляді векселів, то вже наступного року на їх обслуговування і погашення знадобиться лише 1,5 мільярди гривень. Крім того, не менш значне полегшення казні повинен принести і випуск ПДВ-векселів.

Читайте також:  Спрощена процедура реєстрації безробітних

Додамо, що станом на 1 липня 2013 року кредиторська заборгованість держбюджету України становила 6,8 мільярди гривень, а місцевих бюджетів – 8,9 мільярди гривень, заборгованість з компенсації ПДВ – 4 – 4,5 мільярди гривень. Крім того, борги на суму в 7 мільярдів гривень ще знаходяться в судах на розгляді.

За матеріалами: lb.ua

Читайте також: