Політика

Росія примушує Україну до вступу в Митний союз – Леонід Кравчук

  Перший президент незалежної України (1991-1994) Леонід Кравчук вважає, що Росія, почавши торговельну війну з Україною, намагається примусити її до вступу до Митного союзу, але розцінює політику нинішнього президента Віктора Януковича в цьому питанні як адекватну.

"Я думаю так само – Росія нас примушує (до вступу в Митний союз – ІФ)", – сказав Л. Кравчук на прес-конференції у вівторок у Києві, відповідаючи на запитання, як він оцінює ситуацію з торговою війною між Україною і Росією і чи не вважає він такі дії способом змусити Україну відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом і вступити в МС.

"Але чи змусить? Думаю, що ні, якщо ми будемо займати таку ж позицію, як займаємо зараз. Зараз позиція і президента, і уряду достатньо системна і послідовна", – сказав він.

Читайте також:  Генеральна прокуратура України поки не викликала на допит Віктора Ющенка

Перший президент України зазначив, що якби йому довелося сьогодні приймати рішення, то він би прийняв "приблизно такі ж рішення, які сьогодні приймає Віктор Янукович".

За його словами, в ситуації, що склалася "займати тверду і непохитну позицію, як це незграбно зробив Віктор Ющенко свого часу, могло б тільки загострити наші стосунки".

"В даному випадку Віктор Янукович йде десь між крапельками … Він враховує ситуацію, яка склалася", – сказав Л.Кравчук.

Він нагадав, що Україна отримала статус спостерігача в Митному союзі. "Якби Віктор Янукович не зайняв тверду позицію щодо Конституції України і особисто свою позицію, те, що ми не можемо підписати Угоду і стати повноправним членом Митного союзу, нам би було сьогодні ще важче", – сказав Л.Кравчук.

Читайте також:  "Наша позиція не може змінитися": Дмитро Пєсков прокоментував рішення Міжнародного трибуналу по українським морякам

При цьому, за його словами, якщо говорити про торгову війну, то не варто перебільшувати її значення.

Л.Кравчук також зазначив, що досі Росія не заявила Україні будь-яких конкретних вимог – чого вона хоче від країни.

За його словами, дійсно існують проблеми у торговельних відносинах, проте їх необхідно чітко визначити і вирішити.

"Я скажу відверто, що якщо бізнесмен відчує, що там нестабільно, він знайде інші ринки", – зазначив Л.Кравчук.

Перший президент України додав, що йому б не хотілося, щоб ця війна перейшла в якісь політичні процеси, які могли б негативно відобразитися на економічній складовій українського життя.

"Щодо тиску Росії, то я думаю, що у нас в середині є також тиск – у нас є п’ята колона", – сказав Л.Кравчук, додавши, що в Україні є певні громадські політичні сили, які живуть в країні, проте захищають інтереси іншої держави.

Читайте також:  "Він досі називає нас ворогами, агресорами": Путін вперше висловився про Зеленського

При цьому Л.Кравчук зауважив, що, крім названих проблем, існують ще й інші, наприклад, український завод, який виготовляє комплектуючі до літаків АН, не зможе в одну секунду перейти на виготовлення таких же запчастин до літаків "Боїнг". Він додав, що в цій ситуації вирішити проблему одним махом не вийде.

"Але мене радує, що влада займає принципову позицію настільки, наскільки це можливо для того, щоб не посваритися і не зробити ще гірше", – сказав Л.Кравчук.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати