Економіка

В Україні на початку осені може подорожчати бензин

В Україні може подорожчати бензин. Подорожчання палива, якщо воно відбудеться, очікується у вересні-жовтні поточного року, а причиною цьому послужить переорієнтація ринку на альтернативні джерела імпорту палива.

У столичній консалтинговій групі А-95, слова представників якої сьогодні наводяться у ЗМІ, вважають, що «переорієнтація обумовлена ​​несподіваними збоями в системі традиційних поставок». Так, йдеться про те, що в цьому місяці виникла поломка на установці каталітичного крекінгу Мозирського НПЗ, розташованого в Білорусі. У зв’язку з цим скоротилася кількість бензину, що поставляється в Україну. Фахівці відзначають, що за підсумками першого півріччя поточного року частка цього постачальника бензину на український ринок становила близько 35%.

Читайте також:  Порошенко екстрено зібрав РНБО через рішення суду щодо «Приватбанку»

Все це може призвести до нестачі поставок бензину. За словами голови столичної консалтингової групи Сергія Куюна, «ситуація дуже напружена, якщо врахувати, що в червні та липні ринок також працював з дефіцитом 50 і 60 тис. тонн відповідно». Фахівці, при цьому, виключають спекулятивне зростання цін на бензин, оскільки «ринок відкритий і диверсифікований, що унеможливлює виникнення глибокого дефіциту».

Читайте також:  "Газпром" не пропонував жодних мирових угод "Нафтогазу", - Юрій Вітренко

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати