Економіка

В Україні на початку осені може подорожчати бензин

В Україні може подорожчати бензин. Подорожчання палива, якщо воно відбудеться, очікується у вересні-жовтні поточного року, а причиною цьому послужить переорієнтація ринку на альтернативні джерела імпорту палива.

У столичній консалтинговій групі А-95, слова представників якої сьогодні наводяться у ЗМІ, вважають, що «переорієнтація обумовлена ​​несподіваними збоями в системі традиційних поставок». Так, йдеться про те, що в цьому місяці виникла поломка на установці каталітичного крекінгу Мозирського НПЗ, розташованого в Білорусі. У зв’язку з цим скоротилася кількість бензину, що поставляється в Україну. Фахівці відзначають, що за підсумками першого півріччя поточного року частка цього постачальника бензину на український ринок становила близько 35%.

Читайте також:  «Нафтогаз» зобов’язаний у липні знизити ціну на газ для населення ще на 650 гривень

Все це може призвести до нестачі поставок бензину. За словами голови столичної консалтингової групи Сергія Куюна, «ситуація дуже напружена, якщо врахувати, що в червні та липні ринок також працював з дефіцитом 50 і 60 тис. тонн відповідно». Фахівці, при цьому, виключають спекулятивне зростання цін на бензин, оскільки «ринок відкритий і диверсифікований, що унеможливлює виникнення глибокого дефіциту».

Читайте також:  Військовий парад – це вираження шани і поваги до нашого військового, а додаткове фінансування війська ми також забезпечимо, - Володимир Гройсман

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати