fbpx
Політика

Ісламісти збираються влаштувати в Єгипті «День гніву»

Єгипетські ЗМІ повідомляють, що ісламісти намітили на п’ятницю проведення «Дня гніву» по всій території країни, і закликали своїх прихильників знову вийти на вулиці. Зіткнення прихильників колишнього президента Мурсі з силами правопорядку тривали всю сьогоднішню ніч – горіли десятки урядових і адміністративних будівель.

За даними міністерства охорони здоров’я, рахунок загиблих перевалив вже за 600 осіб. Незважаючи на введення режиму надзвичайного стану, ісламісти закликають людей вийти на вулицю. Днем раніше лідери "Братів-мусульман" заявляли, що вже не контролюють протести.

Читайте також:  Єрмак розповів Уманському про нульову толерантність до корупції

У той же час, єгипетське телебачення розповсюдило відеозапис, на якому видно, що мітингувальники бойовики дуже добре озброєні. На кадрах можна бачити, як вони стріляють з автоматів в правоохоронців і військових.

Тим часом, Рада Безпеки ООН зажадала від всіх протиборчих сил в Єгипті припинити насильство. «Думка членів ради полягає в тому, що насильство в Єгипті має бути припинено, і сторони повинні проявляти максимум стриманості», – сказала голова ради Маріа Крістіна Персеваль.

Читайте також:  Європарламент розкритикував Україну

Влада Єгипту була обурена заявою, зробленою президентом США Бараком Обамою, що заохочує екстремістські угруповання до подальшої ескалації насильства. Він заявив, що рішуче засуджує введення режиму надзвичайного стану в Єгипті і вимагає його скасування. У відповідь на це в заяві адміністрації єгипетського уряду Адлі Мансура відзначається, що його країна, де відбуваються напади на християнські церкви і урядові будівлі, бореться з «терористичними актами».

Ісламісти збираються влаштувати в Єгипті «День гніву» (відео):

За матеріалами: vesti.ru. Відео: rutv.ru.

Читайте також: