fbpx
Надзвичайні події та кримінальна хроніка

ЗМІ повідомляють про передачу Мельника українській стороні, прикордонне відомство України спростовує дану інформацію

 Екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника затримали на білоруському пропускному пункті "Верхній Теребежов" і передали прикордонній службі України, повідомляє видання Тиждень.ua.

Як повідомив Тиждень.ua в п’ятницю помічник начальника Пінського прикордонного загону Білорусі по роботі зі ЗМІ Михайло Бут-Гусаїм, П.Мельник дійсно перетинав білоруський кордон. "І був затриманий і притягнутий до адміністративної (відповідальності – ІФ) за порушення правил перебування на території Республіки Білорусь без відповідних документів, а саме – паспорта. І був переданий ДПС (Держприкордонслужбі – ІФ) України ", – повідомив він.

Агентство "Інтерфакс-Україна" не має у своєму розпорядженні підтвердження цієї інформації.

Білоруські прикордонники не затримували екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника і не передавали його українській стороні, заявляють у Державній прикордонній службі України.

"Ніяких затримань Мельника білоруська сторона не здійснювала. Відповідно, нам його ніхто не передавав", – повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі українського прикордонного відомства.

У прикордонній службі назвали таку інформацію ЗМІ недостовірною.

16 серпня gazeta.ua повідомила, що П.Мельник за паспортом брата виїхав до Білорусі. Видання оприлюднило фотокопію "Довідки про перетин українсько-білоруського кордону громадянином П. Мельником", проте не уточнило, яке саме відомство видало відповідну довідку.

У фотокопії наголошується, що П. Мельник 9 серпня о 3:00 ранку пройшов митний контроль в пункті пропуску "Городище" за паспортом брата Олександра Мельника, проте о 5 годині ранку на білоруському пропускному пункті "Верхній Теребежов" вже пред’явив власний паспорт.

У Державній прикордонній службі України та Міністерстві внутрішніх справ не коментують інформацію про перетин П. Мельником, оголошеним у міжнародний розшук, українсько-білоруського кордону за чужим паспортом.

Колишній ректор був затриманий 27 липня співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів спільно з ГУБОЗ МВС України. Він вимагав та отримав від двох українців хабара в розмірі 40 тис. грн і 80 тис. грн за вступ їх родичів у виш.

Печерський райсуд Києва 1 серпня обрав для П. Мельника запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом. Йому заборонено залишати місце проживання, за винятком ситуацій, коли знадобиться медичний огляд або лікування.

На екс-ректора 7 серпня наділи електронний браслет. П. Мельник став першою високопоставленою особою і першим арештантом в Київській області, щодо якого був застосований такий спецзасіб.

9 серпня стало відомо, що П. Мельник зник з-під домашнього арешту, позбувшись електронного браслета. МВС оголосило його у всеукраїнський розшук. 14 серпня він був оголошений в міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: