fbpx
Право

В Україні можуть скасувати плату за держреєстрацію земділянок

  Народний депутат Григорій Калетник (фракція Партії регіонів) пропонує вносити відомості та зміни до них до Поземельної книги та Державного земельного кадастру України щодо оренди, сервітуту та обмежень щодо користування земель на безкоштовній основі.  

 Відповідний проект закону про зміни до закону "Про державний земельний кадастр" щодо відміни плати за внесення відомостей до держземкадастру № 3061 від 8 серпня оприлюднено на веб-сайті Верховної Ради.  

Читайте також:  США попередили Україну про наслідки рішення КСУ щодо електронного декларування

 Депутат також пропонує скасувати плату за надання послуг з державної реєстрації земельних ділянок в Україні.  

 Стягнення плати з метою фінансового забезпечення та ведення Держземкадастру, поряд з фінансуванням з держбюджету, автор зазначеного законопроекту вважає за необхідне зберегти лише за послуги з надання відомостей з земдокументів.  

 Водночас надання відомостей для Верховної Ради і Ради міністрів АРК, а також органів виконавчої влади та місцевого самоврядування буде безкоштовним.  

Читайте також:  Українським поліцейським готуються дозволити використовувати електрошокер при затриманні людей

 Згідно з документом, перелік, розміри і порядок стягнення плати за надання відомостей з Держземкадастру буде встановлювати Кабінет міністрів України.  

 Як повідомлялося, Порядок ведення Держземкадастру затверджений постановою уряду № 1051 від 17 жовтня 2012 року і набув чинності одночасно із законом "Про державний земельний кадастр" з 1 січня 2013 року.  

 Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: