fbpx
Новини світу

Можна було і не вводити заборону на постачання продукції Roshen в РФ – МЕРТ

   Виявлені Росспоживнаглядом невідповідності продукції кондитерської корпорації Roshen нормам російського законодавства не настільки небезпечні, щоб вводити заборону на її постачання в РФ, вважає перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.  

 "На наш погляд, доступ до ринку РФ повинен бути відкритий для української продукції, оскільки ми бачимо, що ті можливі або гіпотетичні недоліки, які були виявлені, не є настільки небезпечними, щоб продукція (Roshen – ІФ) була повністю закрита для цього ринку" , – йдеться в повідомленні міністерства з посиланням на А.Максюту.

 На його думку, необхідно створити такий механізм, використання якого дозволить уникнути подібних ситуацій у майбутньому. Зокрема, А.Максюта вважає за доцільне створити спеціальні сертифіковані лабораторії для перевірки експортної продукції.  

 "Якщо у Росії, або у будь-якої іншої країни-імпортера з’являються питання щодо якості чи безпеки продукції, вони направляють її в ці лабораторії, а ті підтверджують або не підтверджують. Таким чином, ці питання вирішуються абсолютно в робочому порядку, це має бути чисто проблемою підприємства і не піднімати її на рівень відносин між державними органами. Ми постараємося створити такий механізм, і я сподіваюся, що це буде зроблено", – зазначив він.  

 А.Максюта також повідомив, що заборона вже зараз негативно позначається на роботі кондитерських фабрик корпорації.  

 Як повідомлялося, Росспоживнагляд 29 липня поточного року ввів заборону на постачання в РФ кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen у зв’язку з її невідповідністю вимогам до якості. Йшлося про виявлення в продукції токсичної речовини – бензапірену. Українська корпорація відкинула ці звинувачення.   

 Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: