fbpx
Надзвичайні події та кримінальна хроніка

За 20 тис доларів обіцяли «бронь» і виїзд за кордон: затримано волонтера та працівницю районного Червоного Хреста

У Києві 24 серпня під час отримання 20 000 доларів США затримали керівницю однієї з районних організацій Товариства Червоного Хреста України та волонтера. За даними слідства, за ці кошти вони обіцяли організувати чоловіку фіктивне працевлаштування, що мало стати підставою для бронювання від мобілізації та виїзду за кордон.

За процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368-3 КК України.

Читайте також:  Відсторонено від посади начальника Миколаївського обласного ТЦК та СП, підозрюваного в одержанні 15 000 доларів США

Спочатку підозрювані запропонували оформити чоловіка бенефіціарним власником підприємства, яке планувало отримати статус критично важливого. Згодом, з’ясувавши, що цього недостатньо для виїзду за кордон, змінили схему та вирішили фіктивно працевлаштувати його на такому підприємстві.

Підозрювані не мали повноважень працевлаштовувати чи бронювати працівників. За даними слідства, вони діяли як посередники — контактували з особами, які могли організувати працевлаштування, та передавали їм документи чоловіка.

Читайте також:  В Харкові поп московського патріархару зґвалтував дитину

Обом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави – 1,5 млн та 1 млн грн відповідно. Прокуратура оскаржуватиме ці рішення, оскільки клопотала про заставу у розмірі 8 млн грн для кожного.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено обвинувальним вироком суду.

Читайте також: