Заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» розповів про особливості Закону України щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю, що набуває чинності 25 листопада
Цей закон спрямований на зменшення кількості злочинів із застосуванням зброї та підвищення захищеності громадян.
Особи, які задекларують знайдену зброю, зможуть законно зберігати її під час воєнного стану. А після його завершення — набути у власність, якщо зброя дозволена у цивільному обігу, нікому не належить, з її застосуванням не вчинялося злочинів. Це не стосується трофейної зброї, яка обліковується окремо і зберігається в ЗСУ.
МВС докладає усіх зусиль, щоби з 25 листопада громадяни могли без будь-яких труднощів подати заявку у відповідному територіальному органі Національної поліції. Форма деклараційної заявки — проста, потрібно вказати, де і коли знайдено зброю. У поліції зафіксують її дані та повернуть на зберігання до завершення воєнного стану. Якщо громадянин не хоче залишати у себе зброю, органи Національної поліції приймуть її на добровільних засадах.
Не всі види зброї підлягатимуть декларуванню. Також легалізувати зброю не зможуть люди з кримінальним минулим або особи.
Добровільне декларування або здача зброї звільняє громадян від кримінальної відповідальності за статтею 263 ККУ, санкція якої передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі.