fbpx
Суспільство Україна

Верховна Рада дасть релігійним організаціям УПЦ мп 9 місяців на позбавлення зв’язків з РПЦ

Законопроект №8371 передбачає негайну заборону Російської православної церкви в Україні. Водночас ті українські релігійні організації, які підозрюють у співпраці з російською церквою, матимуть 9 місяців, щоб розірвати зв’язки з Москвою.

Про в ефірі телемарафону розповів голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

“Російська церква в Україні буде заборонена. Це чітке положення, яке передбачається в третій статті цього закон”, – сказав спікер парламенту.

За словами Стефанчука, щодо українських релігійних організацій, які підозрюють у співпраці з російською церквою, буде проводитися експертиза.

“Саме експерти, які займаються цими питаннями, скажуть, чи є ознака афіліації”, – зазначив Стефанчук.

Якщо ж такі ознаки буде виявлено, то, за словами спікера, в такому випадку буде подано рішення про припинення діяльності таких організацій. Однак це рішення може бути оскаржене в судовому порядку.

Голова ВР розповів, що релігійні організації матимуть певний період часу, за який вони зможуть зробити низку дій, які будуть свідчити про те, що вони вже не мають афіліації чи зв’язку з РПЦ. Після цього буде вирішуватися питання про припинення чи не припинення їхньої діяльності.

“Ми порахували таким чином, що десь місяць на вступ закону в силу, 3 місяці, щоб Кабмін напрацював нормативну базу, після цього цілий ряд імплементацій. Тобто через 9 місяців організації, на які буде поширюватися закон, можуть бути визнані в суді такими, що припинили свою діяльність”, – розповів Стефанчук.

Читайте також:  Росіянин, який воював у «Азові», розповів, чому в росії ненавидять українців

Нагадаємо, що напередодні Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) заявили, що підтримують ініціативу президента Володимира Зеленського заборонити діяльність організацій, пов’язаних з Російською православною церквою, зокрема Української православної церкви Московського патріархату.

“Ми, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), 16 серпня 2024 року мали зустріч з Президентом України В. О. Зеленським, під час якої обговорили питання захисту свободи віросповідання та духовної незалежності України, захисту конституційного порядку і громадської безпеки, прав людини та основоположних свобод в контексті зловживання з боку країни-агресора. За результатами зустрічі хочемо зазначити такі тези, на яких неодноразово наголошували раніше.

Ми категорично засуджуємо діяльність Російської православної церкви, яка стала співучасницею кривавих злочинів російських загарбників проти людяності та яка освячує зброю масового знищення і відкрито заявляє про необхідність знищення української державності, культури, ідентичності, а віднедавна – і самих українців.

Ми підтверджуємо свою заяву від 11 квітня 2023 року про те, що партнерські стосунки та свобода віросповідання і їхній захист з боку держави є основою державно-конфесійних взаємовідносин в Україні, а жодна організація – чи то релігійна, чи світська, – яка має центр у країні, що здійснила військову агресію проти нашого народу, і керується державою-агресором, не може діяти в Україні. Ми підтримуємо законодавчу ініціативу Президента України щодо унеможливлення діяльності таких організацій в нашій країні, яка має також широку політичну і суспільну підтримку.

Читайте також:  Російське ІПСО та мобілізація: як росіяни намагаються посіяти розбрат між українцями

Ми стверджуємо, що в Україні навіть в умовах жорстокої війни пошановують релігійні права і свободи, що наші віряни, незважаючи на певні виклики, пов’язані з війною, мають можливості для гідного виразу власних релігійних почуттів й переконань. Головною загрозою для релігійної свободи в Україні є російська агресія, внаслідок якої окупантами було вбито десятки священнослужителів, зруйновано сотні храмів і молитовних будинків. Московський патріархат виправдовує погроми та обмеження релігійної свободи, катування й убивства священників та пасторів і цинічно попирає Господні установлення та елементарні норми загальнолюдської моралі.

Ми переконані, що курс на захист свободи віросповідання та духовної незалежності, під яким ми розуміємо не замкненість, а відкритість до високих взірців наших релігійних традицій за одночасного несприйняття маніпуляцій вірою і прикриття злочинів релігією, сприятиме консолідації нашого суспільства заради нашої перемоги і утвердження довгоочікуваного справедливого миру”, – йдеться у заяві.

Читайте також: