fbpx
Новини світу Політика

Дональд Трамп переміг на виборах президента США: що це означає для України? (ВІДЕО)

У вівторок, 5 листопада, у США відбулося голосування на виборах президента. Конкуренти — колишній президент США Дональд Трамп та чинна віцепрезидентка Камала Гарріс.

19 липня Трамп офіційно погодився балотуватися у президенти США від Республіканської партії. Кандидатом у віцепрезиденти США Трамп обрав сенатора від штату Огайо Джей Ді Венса.

25 липня Камала Гарріс офіційно оголосила, що братиме участь у виборах президента США. Кандидат у віцепрезиденти — Тім Волз, губернатор Міннесоти.

Вибори президента США відбуваються не шляхом прямого всенародного голосування, а через колегію вибірників. Найбільший вплив на результати виборів президента США мають штати, де, за прогнозами, перегони між Гарріс і Трампом будуть найзапеклішими: Пенсильванія, Джорджія, Північна Кароліна, Мічиган, Аризона, Вісконсин і Невада.

60-річна віцепрезидентка Камала Гарріс — кандидатка від Демократичної партії. Вона має афроамериканське та азійське походження, була сенаторкою і генпрокуроркою у Каліфорнії.
78-річний Дональд Трамп висувається від Республіканської партії. Він був 45 президентом США у 2017-2021 роках, а доти — очолював багатомільярдний сімейний бізнес з нерухомості й вів телепрограму.
Читайте також: Трамп і Гарріс не гребують відвертими образами одне одного — політолог

Також у США відбуваються не лише президентські вибори, а й вибори до Конгресу. Склад Палати представників та Сенату також мають велике значення для продовження допомоги Україні.

Переобиратимуться 34 зі 100 сенаторів та усі 435 законодавці у Палаті представників. Демократи зараз контролюють більшість в Сенаті, а республіканці — у Палаті представників.

Увесь світ стежить за тим, як Америка обирає президента. Йдеться не про інтригу, а про значний глобальний вплив США, від якого залежать мільярди людей, що не мають права голосу, але можуть постраждати від наслідків. З особливою тривогою за президентськими перегонами у США стежить Україна, пише The Telegraph.

Народ США підтримав більшістю голосів кандидатуру Дональда Трампа на посаді Президента США.

6 листопада у США підрахували результати загальнонаціонального голосування на виборах Президента США.

За даними FoxNews, Дональд Трамп набрав більшість голосів, забезпечивши собі 277 голосів виборників при необхідних 270.

Таким чином, результати показали, що колишній президент США Дональд Трамп переміг на виборах президента, забезпечивши собі другий термін майже через чотири роки після того, як залишив Білий дім.

Трамп переміг віцепрезидентку Камалу Гарріс на виборах, які ознаменувалися низкою несподіваних подій: кримінальний процес під час кампанії, дві спроби вбивства експрезидента Дональда Трампа та зміна лідера демократів після того, як президент Джо Байден провалився на дебатах і вибув із перегонів.

Читайте також:  Лідер Угорської опозиції розкритикував очільника МЗС

Відтак, Трамп стане першим президентом за більш ніж 120 років після президента Гровера Клівленда в 1892 році, який зміг повернутися і знову завоювати Білий дім.

Трамп отримав 270 голосів виборців, необхідних для перемоги в Білому домі, після приблизно 100-денного спринту кампанії між ним і Гарріс. До останнього частина медіа, які проводили різні опитування, заявляли, що різниця між підтримкою кандидатів начебто невелика.

 Республіканці отримали контроль над Сенатом СШАВибори до Сенату США: Республіканці можуть отримати більшість завдяки перемогам у штатах Західна Вірджинія та Огайо. Так, Республіканська партія контролюватиме щонайменше одну палату Конгресу США 

Конгрес — це законодавчий орган США, який складається з двох палат — Палати представників і Сенату. наступного року. Водночас республіканці наразі також мають більшість у Палаті представників.

Про це повідомляє Reuters.

У Сенаті рахунок зараз — 51 проти 42 на користь республіканців. Також вони мають перевагу над демократами в Палаті представників — 189 проти 165. Підрахунок голосів досі триває.

Що для України означатиме перемога Трампа?
Видання пише, що “ніде у світі ставки не є вищими”, ніж в Україні, де розуміють, що відносини зі США є питанням виживання для країни.

Українські військові на сході не покладаються лише на американську зброю, транспортні засоби та боєприпаси. Проте британські, європейські та інші союзники не здатні надати “щось подібне” у тій же мірі підтримки, якщо допомога з боку США скоротиться чи взагалі зупиниться, зауважив Ед Арнольд з Королівського інституту об’єднаних служб.

Таким чином, результат виборів дійсно є екзистенційним питанням. Але кандидати так розпливчасто озвучують свої плани, що немає єдиної думки, хто ж є кращим вибором – або найменш поганим.

“Це як чотири конкуруючі думки, і я не можу сказати, яка найпопулярніша. Найбільш песимістичний погляд Гарріс, який досить поширений, полягає в тому, що якщо вона переможе, то просто більш-менш продовжить політику Байдена – і ми ще довго-довго будемо у цій війні. Звичайно, деякі люди кажуть “ні, ні, буде інакше”. Деякі оптимісти вважають, що це буде набагато ефективніше і закінчить війну. Щодо Трампа така ж різниця: дехто, безумовно, дуже боїться, що він укладе угоду з Путіним, ми втратимо окуповані території, і він скаже: “Якщо ви не згодні, я взагалі нічого не надсилаю”, – зазначив Андрій Загороднюк, колишній міністр оборони України.

Читайте також:  МЗС Угорщини відреагувала на ракетний обстріл Закарпаття

“Але одночасно рівна кількість людей вважає, що саме тому, що він не боїться ескалації, і тому, що він дуже прямолінійний і рішучий, він може бути тим, хто потрібен для перемоги у війні. Бо єдиний спосіб розв’язати ситуацію, в якій ми опинилися, – це радикальні, нестандартні рішення. Є дуже, дуже розумні люди, які так вважають”, – додав він.

Трамп оголосив, що, якщо переможе, то подзвонить Володимиру Путіну та Володимиру Зеленському, щоб до його інавгурації в січні досягти мирної угоди. Як саме він це зробить, він не уточнив.

Проте його партнер Джей Д. Венс заявив, що Росія повинна зберегти окуповану територію, а вцілілій частині України не можна дозволити приєднуватися до НАТО чи будь-якого іншого іноземного альянсу. Критики кажуть, що це надто схоже на перемогу Росії.

Водночас українські чиновники також розчаровані підходом Джо Байдена до війни – особливо через обережність щодо ескалації, яка, на їхню думку, стримує Білий дім від надання достатньої зброї для досягнення реальної перемоги у війні.

Ця стратегія, можливо, й підтримує Україну в боротьбі досі, але не дозволяє зупинити нарощування російських сил протягом останнього року.

Погляд з Кремля
Ще до оголошення Байдена про участь у виборах, Путін заявив, що чинний президент є кращим варіантом для Росії. Байден є більш передбачуваним та традиційним у своїх підходах до державної політики, що, на думку правителя Росії, робить його більш зручним партнером.

Однак російські дезінформаційні операції цього року спрямовані на підрив Камали Гарріс і допомогу Трампу.

Як результат виборів можуть вплинути на завершення російсько-української війни?

Чи справді є небезпека, що Україна може залишитися сама на сам зі значно переважаючим її у ресурсах російським агресором?

І чому Національна гвардія США та поліція готуються до можливих заворушень, а Білий дім та Капітолій обносять щитами.

Про це у програмі Свобода. Ранок:

Читайте також: