fbpx
Здоров'я

Лікар стоматолог 128 – ї бригади вилікував зуби близько 500 бійцям ЗСУ

Олег – професійний стоматолог. Свого часу він закінчив стоматологічний факультет Ужгородського національного університету, після чого відкрив власний кабінет у одному з сіл Мукачівщини й паралельно працював стоматологом у приватній клініці в себе вдома в Мукачеві. Однак влітку минулого року 29-річного чоловіка мобілізували в ЗСУ, так він і потрапив у 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада. До речі, в бригаді зараз служить і його дружина, вона офіцер, заступник командира роти з морально-психологічного забезпечення одного з підрозділів.
– Моя основна посада – бойовий медик, але коли командування дізналося про цивільну спеціальність, то спитало, чи не хочу зайнятися стоматологією, – розповідає Олег. – Справа в тому, що в бригаді ще з часів АТО є пересуваний стоматологічний кабінет, зроблений на базі вантажівки. Тут працював стоматолог, однак згодом він звільнився за станом здоров’я. Після недовгих роздумів я погодився…
Пересувний стоматологічний кабінет тривалий час не використовувався, і щоб його запустити, довелося полагодити й відновити обладнання. Усе це Олег зробив за допомогою волонтерів і знайомих – відремонтував стоматологічне крісло, перевірив рентген, дістав новий компресор і стерилізатор, завіз свої інструменти з цивільної роботи, заправив кондиціонер, особливо актуальний у літню спеку (до машини підведена лінія електропередач). І почав приймати пацієнтів.
– Я загальний стоматолог, знаю в своїй професії все, але частково, – продовжує Олег. – У цивільному житті лікував зуби дітям і дорослим, ставив пломби, займався ортопедією й протезуванням. Тут довелося розширити навички. Найпоширеніші процедури – видалення хворих зубів, лікування запалення пульпової камери, нервів, кореневих каналів, протезування. Якщо в людини є можливість відвідувати стоматологічний кабінет кілька місяців, можу зробити «повний фул» – видалити хворі зуби, які неможливо вилікувати, зробити професійну чистку, вилікувати кореневі канали, підготувати ротову порожнину до протезування, зробити зліпки й відправити зубному техніку і, зрештою, встановити зубні протези. Такі пацієнти в мене теж є.
Олег приймає не тільки військових 128 ОГШБр, але й бійців суміжних підрозділів. За вісім місяців, відколи працює пересувний кабінет, він вилікував близько 500 пацієнтів із чотирьох бригад ЗСУ. Робота стоматолога безкоштовна, бійцям доводиться платити за витратні матеріали, виготовлення протезів і їх доставку. Оскільки Олег і далі зобов’язаний виконувати роботу бойового медика в своєму підрозділі, лікуванням зубів він може займатися тільки у вільний час, тому черга з бажаючих потрапити в пересувний стоматологічний кабінет сягнула вже кількох тижнів наперед. Однак лікар поступово дає з цим раду, іноді приймаючи й по 8 – 10 пацієнтів на день.
– Я думаю, що мати власного професійного стоматолога – великий бонус для бойової бригади, адже бійці далеко не завжди мають можливість виїхати із зони бойових дій кудись у стоматологічну клініку, – вважає Олег. – Тут їм вилікувати зуби набагато простіше. Для мене це теж добре – не втрачаю свою цивільну кваліфікацію, навпаки – підвищую її…

Читайте також:  СБУ затримала агента фсб, який готував ракетні удари по нафтобазах та аеродромах ЗСУ

Читайте також: