fbpx
Здоров'я Суспільство

У державних лікарнях медичні послуги стануть платними: список

У державних лікарнях деякі медичні послуги стануть платними. Кабмін затвердив список

Кабінет міністрів на засіданні у п’ятницю, 5 липня, затвердив перелік послуг, які можуть бути платними у державних лікарнях. Нововведення набудуть чинності з 1 січня 2025 року.

Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів.

«Ухвалене урядом рішення про платні медичні послуги є необхідним кроком, спрямованим на збільшення прозорості медичної системи, а також систематизацію та унормування фінансових надходжень українських медзакладів. Це сприятиме скороченню неформальних платежів та зменшенню випадків корупційних порушень, оскільки кожен пацієнт буде чітко знати, що покривається і що не покривається програмою медичних гарантій», – зазначили у Кабміні.

За яких випадків пацієнти або інші фізичні та юридичні особи повністю оплачуватимуть медичні послуги:

– звернення пацієнта без направлення лікаря, крім випадків, коли направлення не вимагається відповідно до законодавства;

Читайте також:  На кордоні з Румунією двоє ухилянтів напали на прикордонника: правоохоронець застрелив зловмисника (ФОТО)

– надання медпослуг закладами охорони здоров’я за договорами з юридичними особами;

– надання медпослуг у закладах охорони здоровʼя сектору безпеки і оборони та Державного управління справами пацієнтам, які не належать до прикріпленого контингенту;

– надання медпослуг, які не покриваються за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Також постанова визначає випадки, за яких пацієнти здійснюватимуть оплату лише за додаткові послуги, сама ж вартість медичної послуги покриватиметься коштом програми медичних гарантій.

Ідеться про:

– надання медпослуг за місцем проживання (вдома) чи перебування пацієнта за умови, якщо це є побажанням пацієнта, а не обумовлено його медичним станом;

– можливість самостійно обрати лікуючого лікаря при отриманні спеціалізованої медичної допомоги в плановому порядку в стаціонарних умовах;

Читайте також:  Як КГБ приховувало непривабливу правду в СССР (ВІДЕО)

– перебування в палаті із підвищеним рівнем комфорту та сервісу за запитом пацієнта.

Усі заклади охорони здоров’я державної та комунальної форми власності мають оприлюднити на своїх офіційних сайтах та розмістити на інформаційних стендах у приміщеннях лікарень повну інформацію з переліком платних медичних послуг із зазначенням їхньої вартості, а також повний перелік безоплатних медичних послуг, що надаються в межах програми державних гарантій обслуговування населення.

Надання платних медичних послуг має обов’язково оформлятися відповідними підтвердними документами та вноситися до електронної системи охорони здоров’я із зазначенням джерела оплати, а розрахунок здійснюється виключно в безготівковій формі. Заклади охорони здоров’я зможуть самостійно визначати вартість платних медичних послуг.

Читайте також: