fbpx
Новини світу

В Швейцарії затримали добровольця, який в складі Сил оборони України знищував орду

Швейцарця Джона Нейдхарта, який воював за Україну, заарештували у Берні. Йому загрожує 3 роки в’язниці за службу в іноземній армії.

Після двох років служби кулеметником в українській армії Нейдхарт повернувся до Швейцарії щоб привернути увагу до війни в Україні. Для цього він сам здався поліції в Берні.

У Берні затримали 36-річного громадянина Швейцарії Джона Нейдхарта, який кілька років захищав Україну у складі Інтернаціонального легіону. Йому загрожує до 3 років ув’язнення.

Про це пише швейцарське видання Blick, журналісти якого були присутні при затриманні, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на “Громадське”.

“Я з нетерпінням чекаю свого арешту. Я залишаюсь при своєму рішенні боротися за Україну, а отже, за демократію”, – сказав він, коли прибув до Берна після чотириденної подорожі автобусом з України.

Військова служба на користь іноземних держав є незаконною у Швейцарії. За це Нейдхарту загрожує до трьох років в’язниці.

Читайте також:  Лікар стоматолог 128 - ї бригади вилікував зуби близько 500 бійцям ЗСУ

Те, що він дозволив себе заарештувати саме зараз, не є випадковістю, пише Blick. Цими вихідними у швейцарському Бюргенштоку проходив Саміт миру щодо України, де представники країн з усього світу обговорюватимуть дипломатичні шляхи закінчення війни.

“Ця конференція – жарт. Якщо ви дійсно хочете допомогти Україні, ви повинні дати їй змогу перемогти росіян у військовий спосіб. Ви повинні спочатку зламати росіян, а потім вести з ними переговори, а не навпаки”, – каже Нейдхарт.

Уродженець Цюриха, який працював вчителем середньої школи, з 9 березня 2022 року воював в Україні у складі Інтернаціонального легіону – брав участь у контрнаступі на Харківщині, у битві за Куп’янськ та довгий час боровся під Бахмутом.

Читайте також:  3 - тя штурмова бригада ЗСУ проведе рекрутинг в Польщі та Німеччині

Військова юстиція Швейцарії порушила справу проти Нейдхарта в лютому. Він використав кілька годин на волі між своїм прибуттям у Берн і арештом, щоб здивувати своїх батьків удома.

“Вони були у захваті. Ми обговорювали це декілька годин. Вони розуміють моє рішення здатися владі та подивитися, що буде далі”, – пояснив військовий незадовго до свого затримання.

Чоловік каже, що не боїться в’язниці, і жартома додає: “Після більш ніж двох років на фронті я можу спати де завгодно”.

“Я хочу розбудити Швейцарію і дати зрозуміти людям, наскільки важливою є боротьба України. Я гордий швейцарець і переконаний демократ. Тим більше мені цікаво, що сказав би Вінкельрід, якби побачив, наскільки вагається Швейцарія щодо українського питання. Він би в труні перевернувся!” – наголосив Нейдхарт.

Читайте також: