fbpx
Вторгнення Росії в Україну Освіта Суспільство

ШОК: На Закарпатті школярки одягли радянські “фартушки” на останній дзвінок (ФОТО)

В одній із шкіл Закарпаття випускники одягли на останній дзвінок костюми, схожі на шкільну форму за часів Радянського Союзу.

Відповідний допис опублікувала місцева жителька, сестра загиблого захисника Світлана Цубера у Facebook-спільноті Тересвянської територіальної громади.PauseUnmute

Інцидент стався у селі Грушово Тячівського району Закарпатської області. На кадрах зображені школярки, одягнуті в форму радянського зразка.

©

“Замість того, щоб діти одягнули українську вишиванку чи інший святковий одяг на випускний – нап’ялили радянську шкільну форму у Грушівському ліцеї! “Хваліться” причетні, чия “креативна” ідея?” – зазначила Світлана Цубера.

©

Світлана Цубера також стверджує, що після публікації цієї інформації в соцмережі на її адресу стали лунати погрози.

©

Інцидент викликав бурхливу дискусію в коментарях.

Викладачка ліцею Радміла Хромей у коментарях стверджує, що “це форма не “совка”, а наших батьків”. У відповідь їй зауважили, що ця форма була насаджена за часів СРСР, щоб знищити українську ідентичність.

Читайте також:  СБУ повідомила про підозру очільнику «Юнармії» в Криму, який вербує школярів на війну проти України
©

Директор Грушівського ліцею Василь Драч в ексклюзивному коментарі ТСН.ua пояснив інцидент.

Василь Драч підтвердив, що йдеться про його навчальний заклад. Пан директор запевнив, що учні та вчителі його ліцею є патріотами України, донатять на ЗСУ і допомагають військовим. Він нагадав, що нещодавно в навчальному закладі провели благодійний ярмарок, за виручені кошти з якого купили авто для військових на фронт.

“Чому не вказують сам сценарій заходу, чому не можна переглянути відео, чому не можна сказати, що там хвилина мовчання була (в пам’ять про загиблих захисників. – Ред.), гімн України, українські пісні. Чому не кажуть, що були присутні три захисники, які виступали”, – каже директор.

Читайте також:  Перевір себе чи ти козацького роду

Драч уточнив, що не вважає форму радянською. За його словами, форму обирали батьки випускників.

“Було того року, два роки тому, три роки тому – все було добре. А тут опублікували, і воно пішло. На це ніхто не звертав уваги, не було ні в кого питань. Ніхто у нас не вважає, що це якась комуністична символіка. Ми ж не думали, що це може вилитися у такий скандал”, – емоційно зазначив директор, фактично підтвердивши, що таку форму в цьому навчальному закладі одягали й у попередні роки.

Читайте також: