fbpx
Вторгнення Росії в Україну

Ситуація на Харківщині на межі і росія планує потужний наступ на Суми

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило очікує, що атаки в Харківській області триватимуть ще три-чотири дні, після чого російські війська зроблять потужний наступ у напрямку Сум. Про це Буданов розповів в інтерв’ю The New York Times від 13 травня. 

Серед іншого, Буданов дав оцінку ситуації на Харківщині.

“Ситуація на межі. З кожною годиною ця ситуація наближається до критичної”, — заявив Буданов.

«Усі наші сили або тут, або в Часовому Яру. Я використав усе, що у нас є. На жаль, у нас більше нікого в резерві немає», — сказав Буданов.

Генерал Буданов оцінив, що українські сили зможуть укріпити свої лінії та стабілізувати фронт протягом наступних кількох днів. Але він очікує, що росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

Читайте також:  Україна вже отримала західну зброю з дозволом бити по території росії

Видання зазначає, що раніше українські чиновники заявляли, що Росія накопичила війська біля Сумщини.

Український офіцер Павло Величо (Pavlo Velycho), який діє біля російського кордону в Сумській області, повідомив, що останнім часом росіяни посилили обстріли околиць Сум.

“Я не знаю, чи це щось означає, тому що ці місця все одно часто обстрілювали. У будь-якому випадку ми в повній бойовій готовності”, – сказав український офіцер.

Читайте також:  Естонія може ввести війська в Україну

Також генерал Буданов сказав, що метою росіян на північному сході було посіяти паніку в регіоні. “На даний момент наше завдання – стабілізувати лінію, а потім почати відкидати їх через кордон”, – сказав він, додавши, що наплив українських резервів зумів “частково порушити їхні плани”.

Нагадаємо, минулого тижня російські війська перетнули кордон на півночі Харківської області і зайшли до кількох населених пунктів. Наразі бої тривають у районі північних околиць міста Вовчанськ.

Секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив, що у наступі беруть участь понад 30 тисяч російських військових, які намагаються прорвати нашу оборону.

Читайте також: