fbpx
За кордоном

“Руській мір” в Словаччині. Виявили “БМВ” з номерним знаком “MOCKBAZ”

Номерний знак автомобіля, припаркованого у житловому районі міста, викликав обурення багатьох мешканців словацького міста Кошице. Адже розкішний BMW X7 має реєстраційний номер “MOCKBAZ”.

Зрозуміло всім про що йдеться – набір літер словацького алфавіті означає столицю Росії, за якою йде літера Z. Ця літера присутня на російській бойовій техніці в охопленій війною Україні та візуально втілює акт військової агресії.

Мешканець Кошице, якій сфотографував автомобіль каже, що він не розуміє, як хтось може таким чином підтримувати вторгнення Росії в Україну.

«Під час сімейної прогулянки ми помітили елітний BMW з російською емблемою та символом російського вторгнення. Цікаво дізнатися, хто і чому так показово пропагує насильство».

Зокрема він вважає, що такий номерний знак не мали права реєструвати у поліції, згідно з параграфом 421 Кримінального кодексу, який стосується підтримки та просування груп, спрямованих на придушення основних прав і свобод.

У ньому сказано: «Той, хто підтримує або сприяє групі осіб чи руху, які спрямовані на придушення основних прав і свобод людини шляхом насильства, погрози застосування насильства чи заподіяння іншої тяжкої шкоди, карається позбавленням волі на строк від одного до п’яти років”.

Читайте також:  В Чехії зникла 17 - річна українка

Утім у поліції міста кажуть, що «реєстраційний номер не був визнаний таким, що суперечить положенням Закону про дорожній рух». Так сказала Деніса Бардьова, речник президії поліції Кошице.

За її словами Москва – це просто назва російського міста, отже слово не пов’язано з насильством чи образами інших людей. Журналістам вдалося зв’язатися і з власником шикарного авто з провокативним номером.

Він не забажав називати свого імені, але каже, що справді не випадково скористався можливістю за окрему плату вибрати необов’язкові символи в реєстраційному номері автомобіля. Чоловік каже, що жив у Москві, навчався там в університеті і йому “близька російська федерація, як і весь російський народ”. Останніх він сприймає як братній словакам. І вдячний “за визволення від фашизму”.

Читайте також:  У Чехії засудили прокремлівську активістку, яка закликала до "деукраїнізації"

На запитання, як він сприймає війну в Україні, відповів: «У світі багато конфліктів, і через поляризацію суспільства я не коментуватиму цю тему».

Колишній міністр оборони Словаччини Ярослав Надь вважає, що такий реєстраційний номер авто не повинен бути легітимним, але відповідного закону, що його забороняє у країні немає.

«З юридичної точки зору власник транспортного засобу, безсумнівно, зміг захистити ці, здавалося б, безглузді літери на своєму реєстраційному номері. Важче буде захистити цілеспрямоване і свідоме просування російського військового режиму. Автомобіль з такими символами точно не повинен бути на наших дорогах», – відповів Надь.

Колишній міністр закордонних та європейських справ Растислав Качер також вважає, що такі номерні знаки недопустимі.

«Їздити з таким – це підтримка агресії та схвалення насильства. Схвалення подібного є кримінальним діянням», – вважає Качер.

Читайте також: