fbpx
Вторгнення Росії в Україну Новини світу

Чехія знайшла для України 800 тисяч снарядів, але потребує фінансування

Президент Чехії Петер Павел стверджує, що його країна знайшла креативний спосіб дістати снаряди для України, але потребує фінансування для цього.

Про це він заявив у Мюнхені на “Українському ланчі”, організованому Фондом Пінчука, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

Павел виступав на панельній дискусії за участі керівників 5 держав-членів ЄС і прокоментував проблеми з постачанням зброї та боєприпасів для ЗСУ. Він заявив, що Прага знайшла спосіб для організації таких постачань.

Читайте також:  Президентські вибори в Словаччині. Хто переможе "руський мір" чи європейські цінності

“Нам треба підтримувати Україну у постачанні боєприпасів з усіх можливих джерел. Нам треба бути такими ж інновативними і гнучкими, як українські солдати, і шукати військове обладнання усюди”, – пояснив він.

Павел заявив, що Чехія “шукає військове постачання по світу, а потім працює з нашими партнерами по НАТО”, та окремо відзначив Данію, Нідерланди, Канаду, які забезпечили ресурси для того, щоби постачати військове обладнання до Чехії. “А потім ми швидко переправляємо його в Україну”, – пояснив він.

Читайте також:  На Харківщині затримано інженерів-конструкторів, які хотіли продати в рф секретні українські розробки

Петер Павел заявив, що Чехія досягла успіху в пошуку.

“Наразі ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155 мм, і ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм, які ми зможемо переправити (в Україну) за кілька тижнів, якщо знайдемо фінансування на це. Ми звернемося за цією допомогою до партнерів в США, Німеччині, Швеції тощо”, – заявив він.

Читайте також: