fbpx
Без категорії Здоров'я

Чому варто постійно відвідувати гінеколога

При онкологічних захворюваннях час відіграє вирішальне значення. Рак шийки матки належить до форм раку, що візуалізуються, тобто лікар при звичайному огляді зможе побачити ознаки наявності хвороби, призначити відповідні діагностичні дослідження. Тому не варто нехтувати плановими візитами до лікаря, радять у Черкаському обласному ЦКПХ. Фахівці центру дали відповіді на найпоширеніші питання щодо огляду у гінеколога.

Як часто потрібно відвідувати гінеколога?

Частота візитів до лікаря залежить від вашого віку, стану здоров’я, сприйнятливості та інших факторів.

Так, у віці від 21 до 29 років слід відвідувати спеціаліста один раз на рік для регулярного огляду, а також для складання аналізів (ПАП-тест) та у випадках, коли виникають будь-які проблеми.

У віці від 30 до 65 років жінки, які не лікуються від хвороб і не вагітні, повинні відвідувати свого гінеколога раз на два роки.

Коли йти до гінеколога?

На перший прийом до гінеколога потрібно записатися у віці 16 років. Якщо ви молодші 21 року і не ведете статеве життя, вам слід відвідувати його раз на два роки, якщо ваш лікар не рекомендує інше. Якщо ви почали статеве життя до 21 року, вам потрібно відвідувати гінеколога раз на рік.

Якщо у вас наявна генетична схильність до онкологічних захворювань або вже виявлено симптоми раку шийки матки, фахівці радять притримуватися певних обмежень, а саме:
не вживати алкогольні напої;
не курити;
не допускати надмірних фізичних навантажень та стресових ситуацій;
виключити із раціону шкідливі продукти.
Дієта передбачає відмову від таких продуктів, як:
продукти з високим вмістом цукру;
перероблене м’ясо, копченості, ковбасні вироби;
червоне м’ясо;
продукти з високим вмістом насичених жирів та трансжирів.

Читайте також: