fbpx
Вторгнення Росії в Україну Політика

Лідери ЄС та Японії підтвердили свою політику щодо санкцій проти росії

ЄС і Японія

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда обговорив із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн питання російської агресії проти України на зустрічі у Токіо.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Kyodo News.

«Вторгнення росії в Україну розхитує фундамент міжнародного порядку, що охоплює не лише Європу, а й Азію, і є абсолютно неприпустимим», – заявив Кісіда на спільній прес-конференції у Токіо.

Він також попередив про наслідки війни для регіонів за межами Європи та наголосив на необхідності ніколи не допускати застосування сили для зміни статус-кво.

Шарль Мішель зазначив, що Японія та Європейський Союз мають глибокі та динамічні відносини, об’єднані фундаментальними цінностями демократії й верховенства права, та закликав зміцнювати двостороннє партнерство.

 «Війна росії проти України показала, що поглиблене співробітництво – це не розкіш, а життєва необхідність», – додав він.

За словами фон дер Ляєн, нині на кону стоїть не тільки майбутнє України та ЄС, а світового порядку.

Також, вона назвала росію «найпрямішою загрозою світовому порядку», пославшись на «тривожний пакт» Москви з Китаєм та їх заклики до «нових та занадто довільних міжнародних відносин».

У спільній заяві, опублікованій після зустрічі, Японія та Європейський союз, заявили: «Ми рішуче виступаємо проти будь-якої односторонньої спроби змінити статус-кво силою, незалежно від місця розташування як серйозної загрози всьому міжнародному порядку».

Читайте також:  МЗС України заявило, що не визнає президентства Путіна і закликало інші країни зробити так само

 «ЄС і Японія вимагають, щоб росія негайно припинила свою військову агресію на території України, негайно та без додаткових умов вивела всі сили та військове обладнання з усієї території України, повною мірою поважала територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України в її міжнародно визнаних кордонах. Ми підтримуємо Україну у співробітництві з G7 та іншими країнами, близькими за переконаннями, включаючи розширення санкцій проти путінської росії», – йдеться у документі.

Сторони зазначили, що неспровокована та невиправдана військова агресія росії проти України є грубим порушенням міжнародного права та принципів Хартії ООН, підриває європейську та глобальну стабільність і безпеку. У цьому зв’язку наголошується на необхідності тісної взаємодії між ЄС і Японією у відновлені миру і стабільності, дотриманні положень Хартії ООН та міжнародного права.

«Ми рішуче засуджуємо агресію росії, що призвела до масової загибелі та страждань цивільного населення. Винні у воєнних злочинах та звірствах, скоєних росією, понесуть відповідальність та будуть притягнуті до правосуддя», – наголошується у спільній заяві.

У документі зазначається, що ЄС і Японія і далі надаватимуть Україні скоординовану політичну, фінансову, матеріальну та гуманітарну підтримку. При цьому сторони визнали, що агресія росії проти України підірвала міжнародний правопорядок, призвела до економічних порушень, що зачепили партнерів у всьому світі. ЄС і Японія наголосили на рішучості працювати разом із міжнародною спільнотою у глобальному та багатосторонньому вимірах, щоб знайти рішення та зменшити глобальний руйнівний вплив цих явищ, що були спровоковані російською агресією.

Читайте також:  Петер Сійярто виконав черговий наказ від МЗС рф

«російська агресія проти України позначилася на стабільності міжнародного енергетичного ринку, що призвело до значного зростання цін на викопне паливо та цін на електрику у глобальному вимірі… З огляду на санкції проти росії ми будемо працювати на тим, щоб зберегти стабільність глобального енергетичного ринку та допомогти одне одному у підтриманні безпеки постачання, зокрема у поставках скрапленого газу (LNG)», – йдеться у документі.

Сторони також підтвердили намір вжити негайних заходів для прискорення енергетичної трансформації на основі підвищення енергоефективності та широкомасштабного застосування технологій виробництва чистої, безпечної та стійкої енергії.

«Ми будемо співпрацювати для зменшення залежності Європи від енергетичних поставок з росії та для диверсифікації джерел постачання енергії. Ми визнаємо необхідність інвестицій для досягнення цієї мети», – наголошується у заяві.

Також ЄС і Японія засудили роль, яку у збройній агресії росії проти України відіграв білоруський режим.

США, ЄС, Велика Британія, Японія та інші країни ввели та продовжують запроваджувати санкції проти росії.

Стаття підготовлена по матеріалам сайту Укрінформ.

Читайте також: