fbpx
Економіка

У гривні є підстави для зміцнення, – Устенко

Курс гривні

Радник президента України з питань економіки Олег Устенко заявив, що посилення карантинних заходів суттєво не вплине на курс гривні до долара, адже багато підприємств продовжують працювати, а кон’юнктура на зовнішніх ринках сприяє притоку валюти в країну.

«Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності у сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не здійснить суттєвого впливу на курс валют в Україні», – зазначив він.

Устенко нагадав, що за прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, у 2021 році курс національної валюти може становити 28,6 грн/дол. А експерти очікують, що курс гривні в поточному році коливатиметься в межах 27-29,5 грн/дол.

За його словами, на курс валюти впливає низка чинників. По-перше, це стан зовнішніх ринків, який зараз активно поліпшується. Зокрема, зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали й сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку створюватиме тиск на іноземні валюти та сприятиме зміцненню гривні.

Радник президента нагадав, що вже у новому році Міністерство фінансів залучило на двох аукціонах з розміщення ОВДП понад 17 млрд грн. Частина з них була номінована у валюті. Це означає, що частина покупців для придбання ОВДП заводили в країну валюту і конвертували її у гривню.

Таким чином, створюються підстави для зміцнення національної валюти.

Раніше міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що курс гривні буде стабільним, закликавши українців не звертати уваги на обмінники.

Читайте також: