fbpx
Право

Зеленський підписав закон про підвищення зарплат немедичних фахівців у сфері охорони здоров’я

Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення зміни до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я”, повідомляє прес-служба глави держави.

“Документ має на меті підвищення рівня соціального захисту працівників медичних закладів, які залучені до надання медичних послуг, однак мають вищу немедичну освіту”, – зазначено в повідомленні.

Наголошується, що наразі в клінічних лабораторіях працюють фахівці з вищою немедичною освітою, які здійснюють діагностику COVID-19, проте не отримують доплати до зарплати, встановлені для медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на коронавірус. Закон поширює соціальні права і пільги медичних і фармацевтичних працівників на зазначених вище професіоналів.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем опублікування, і вводиться в дію через місяць із дня набуття ним чинності.

Кабінет Міністрів України з дня набуття чинності цим законом має встановити доплати до заробітної плати зазначеній категорії осіб на період дії заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

Читайте також: