fbpx
Україна

Джемілєв хоче почути від Зеленського, що він думає про статус Криму і переговори з Путіним

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв звернувся до кандидата в президенти Володимира Зеленського з проханням відповісти на п’ять питань про Крим.

Про це повідомляє телеканал «Прямий».
 
«Шановний Володимире Олександровичу, за час передвиборної кампанії ми не почули від вас і деяких інших кандидатів в президенти ряд гострих для кримськотатарського народу та інших жителів Криму питань. Тому я хотів би вам задати кілька запитань. Їх всього у мене п’ять. Прошу дати на них лаконічні відповіді», – заявив Мустафа Джемілєв.

Так, Джемілєв запитав у кандидата в президенти наступне:

1. Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Російської Федерації в результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Або ж ви все-таки вважаєте її окупованою територією, яку беззастережно слід повернути до складу України?

Читайте також:  В Україні спостерігається позитивна динаміка щодо захворюваності на COVID-19

2. Ви говорили, що ви докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин з Російською Федерацією, для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Російську Федерацію, не ми окупували частину її території, не ми нав’язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий мир з Російською Федерацією? Чи включають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть в складі України?

Читайте також:  В Україні створили «Українську фінансову житлову компанію» для доступної іпотеки

3. Чи погодитеся ви на зустріч з Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?

4. Деякі кандидати в президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин з Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?

5. Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим в Кримську автономію – тобто, переформатування в територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?

Читайте також: