fbpx
Суспільство

Українським водіям готують нові правила проходження медогляду

Міністерство охорони здоров’я України хоче зобов’язати водіїв проходити медичне обстеження, а вразі виявлення хвороб, українцям заборонять сідати за кермо.

Зокрема, повідомляється, що чиновники допрацьовують новий закон і якщо він набере чинності, багатьох водіїв чекають суворі випробування.

Якщо ідею МОЗ схвалять, то за кермо автомобіля не зможуть сісти люди, які страждають, наприклад, навіть сколіозом і гіпертонією. В ухвалі зазначаються всі захворювання, нібито “протипоказані” водіям. Серед них, крім сколіозу і гіпертонії, зазначаються також поганий слух, високий артеріальний тиск, грижа, серцево-судинні захворювання, ендокринні захворювання та ін.

Читайте також:  Москва попереджає про небезпеку прямого військового зіткнення ядерних держав у разі подальшого використання Україною американської зброї

При деяких хворобах, наприклад, при проблемах з серцем, медичний огляд потрібно буде проходити щорічно. Це необхідно для того, щоб лікарі змогли вчасно помітити прогресування хвороби і прийняти відповідні кроки («відлучення» від авто).

За словами МОЗ, така практика існує в багатьох країнах світу, зокрема європейських.

Читайте також: