fbpx
Популярне Україна

В Україні введені лінії обмеження висотності забудови

В Україні вступили в дію нові державні будівельні норми (ДБН «Планування і забудова територій»), які, ввели норму щодо обмеження висотності забудови територій у населених пунктах України. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає прес-служба Уряду.

«Лінії обмеження висотності забудови – так звані “блакитні лінії” вже давно успішно діють у більшості країн Європи та світу і з 1 вересня ця норма стала обов’язковою в Україні. Це означає, що при розробці генеральних планів населених пунктів має з’явитися окремий розділ щодо “блакитних ліній”. Вони необхідні для регулювання силуету та висотності забудови міст, збереження гармонійного вигляду населених пунктів. Раніше таких обмежень не було, через що міста хаотично забудовуються. Це треба змінювати», – зазначив він.

Тепер місцеві органи влади повинні звернути обов’язкову увагу на ці нововведення.

«Висотність забудови відповідно до нових норм має визначати влада на місцях. І це має бути прописано у генплані. Також важливим залишається питання зонінгу, який може якісно врегулювати проблеми міст у питанні гармонійного розвитку», – додав Парцхаладзе.

Читайте також: