Суспільство

В Україні будуть жорсткіше перевіряти туроператорів

Кабінет міністрів України підтримав ініційовані Мінекономрозвитку рішення, спрямовані на вдосконалення системи державного контролю над здійсненням туроператорської діяльності в Україні. Про це повідомляє прес-служба Уряду.

«Так, по-перше, Уряд включив Мінекономрозвитку до переліку контролюючих органів, на яких не поширюється дія мораторію на перевірки бізнесу, в частині надання Міністерству права проведення планових перевірок дотримання туристичним бізнесом ліцензійних умов здійснення туроператорської діяльності до кінця 2018 року», – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Її "попросять" з ПАРЄ: Борислав Береза про провокації російської пропагандистки Скабєєвої

Також Уряд ввів нові критерії оцінки ступеня ризиків від здійснення туроператорами діяльності, що підлягає ліцензуванню. Від цієї оцінки залежатиме встановлення періодичності здійснення Мінекономрозвитку перевірок самих туроператорів з урахуванням:

  • виду туроператорської діяльності (виїзний, в’їзний та внутрішній туризм), де виїзний туризм визначається із найвищим ступенем ризику;
  • обсягу наданих туристичних послуг туроператором (кількість туристів, що скористалися туристичними послугами протягом року) – чим більша кількість споживачів послуг, тим вищий ризик для них від провадження туроператорами своєї діяльності;
  • наявності протягом останніх 3 років порушень ліцензійних умов туроператором;
  • наявності судового рішення про задоволення цивільного позову споживача туристичних послуг.
Читайте також:  З квітня роботодавців зобов’яжуть облаштовувати робочі місця для людей з інвалідністю

Наразі впроваджена оцінку туроператорів за ступенем ризику їхньої діяльності з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма визначеними критеріями:

  • від 41 до 100 балів – високий ступінь ризику;
  • від 21 до 40 балів – середній ступінь ризику;
  • від 0 до 20 балів – низький ступінь ризику.

Читайте також:

Коментувати