fbpx
Події

Аварія на Чорнобильській АЕС: пройшов 31 рік з дня катастрофи, яка змінила світ

Чорнобильська АЕС

Рівно 31 рік тому – 26 квітня 1986 року – відбулася одна з найжахливіших техногенних катастроф в історії – аварія на Чорнобильській АЕС.

О 01:23 ночі стався вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС, в результаті чого стався викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище і зруйнувався реактор. Жителі СРСР дізналися про те, що трапилося лише через кілька днів.

Читайте також:  За матеріалами СБУ та ДБР підозру отримав суддя-хабарник, який під виглядом відрядження відпочивав на Карибах

У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь більше 600 тисяч чоловік. В результаті катастрофи загинуло понад 30 осіб.

Найбільше постраждали від радіації Україна, РФ і Білорусь. Чорнобильська катастрофа значно перевершує атомне бомбардування Хіросіми.

«31 рік тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша екологічна катастрофа в історії людства», – написав на своїй сторінці в Twitter прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Читайте також:  СБУ та ДБР затримали одного з головних митників на Прикарпатті, який вимагав хабарі з імпортерів

Відзначимо, сьогодні вшанують пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофі президент України Петро Порошенко і президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко.

аварія на чаес

Читайте також: