За кордоном

Влада Туреччини продовжила режим надзвичайного стану, в країні почалися акції протесту

режим надзвичайного стану в Туреччині

Турецький віце-прем’єр Нуман Куртулмуш заявив, що режим надзвичайного стану в Туреччині продовжений ще на три місяці, повідомляє BBC.

Дане рішення було прийнято за рекомендацією Ради нацбезпеки країни, воно дозволить «забезпечити спадкоємність запобіжних заходів для захисту принципу правової держави».

При цьому відзначимо, що рішення продовжити режим надзвичайного стану в Туреччині було прийнято наступного дня після референдуму.

Читайте також:  В результаті протестів у Парижі затримали 125 осіб

Нагадаємо, що вчора пройшов референдум в Туреччині, на якому були підтримані зміни до Конституції. Тепер в країні буде президентська форма правління. Посада прем’єр-міністра буде скасована. Президент отримає право призначати віце-президента, міністрів, частину членів Колегії суддів і прокурорів. Реджеп Ердоган зможе залишитися на своєму посту до 2029 року.

Читайте також:  Іран висловився про ядерну угоду

Референдум був розкритикований ОБСЄ, а також опозиційною владою, яка хоче оскаржити його результати. У різних містах Туреччини почалися акції протесту.

Відзначимо, що спочатку режим надзвичайного стану в Туреччині був введений в липні 2016 року після невдалої спроби військового перевороту. З тих пір він неодноразово продовжувався.

Читайте також:  Італія закрила свої порти для біженців

При цьому для звичайних туристів ніяких явних змін немає. Все так же можна поїхати в Туреччину і спокійно відпочити.

Загрузка...

Рекомендовані матеріали:

Коментувати